موضوعات
ضمیمه

کبریت کم خطر

نویسنده:
یک‌سال پس از انتشار کتاب «کبریت کم‌خطر» شامل گزیده نثر و داستان طنز معاصر ایران به انتخاب علیرضا لبش، اپلیکیشن تلفن همراه این کتاب نیز برای استفاده کاربران تولید شد...
1395/04/15
یک‌سال پس از انتشار کتاب «کبریت کم‌خطر» شامل گزیده نثر و داستان طنز معاصر ایران به انتخاب علیرضا لبش، اپلیکیشن تلفن همراه این کتاب نیز برای استفاده کاربران تولید شد. کتاب «کبریت کم خطر»  مرور تاریخی نثر و داستان نویسی طنز در سال‌های پس از پیروزی انقلاب است که در آن آثار‌ ۱۰۰ نفر از طنزپردازان معاصر در کنار کاریکاتور و بیوگرافی آنها گردآوری شده است. در اپلیکیشن این کتاب، تمامی متن این کتاب شامل کاریکاتورها، گزیده آثار و بیوگرافی آنها در کنار یکدیگر برای مخاطبان گردآوری و از سوی کافه بازار برای استفاده مخاطبان ارائه شده است.

حالم خوبه
«حالم خوبه» آلبوم موسیقی به سبک پاپ به خوانندگی «بابک جهانبخش» است که در هفته گذشته منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.  اشکان موسوی، نیما رمضان، فیروز ویسانلو، پیام طونی، بابک یوسفی، رضا تاجبخش، هادی جداری، آرمین قیطاسی، مسعود همایونی، همایون پشت دار در این اثر به نوازندگی پرداخته‌اند. همچنین میکس و مسترینگ کار را «آرش پاکزاد» به عهده دارد. این آلبوم شامل 10 قطعه به نام های «حالم خوبه»، «تصمیم»، «تورو دوست دارم»، «پاییز»، «جاذبه» ، «شاید»، «خاص»، «هرگز»، «باید برم» و «می ترسم» است.
 
معماری شعر معاصر
معماری شعر معاصر با نگاهی به اشعار «نیما»، «ا. بامداد» و نمایندگان جریان‌های شعری پس از نیما، دهمین اثر مکتوب مجید بالدران توسط انتشارات «سایه گستر» قزوین در هفته گذشته منتشر و راهی بازار نشر شد. هدف اصلی این کتاب که پایان نامه کارشناسی ارشد این شاعر و پژوهشگرقزوینی است، بررسی این نکته است که آیا شاعران نوپرداز شعر معاصر به «اقتصاد کلمه» و «اقتضای کلمه» در نحوه نگارش شعر خود توجه داشته‌اند و در صورت مثبت بودن این پاسخ، چگونه و با چه رویکردی این کار صورت گرفته است.
بی تردید، شعر هم ‌روزگار ما از جنبه‌های شکل‌ شناسی و سودجویی از «نام‌نگاشت‌ها» در جای سطرهای کوته و بلند خود، مجموعه بی‌بدیلی از نوآفرینی‌ها و نوگرایی‌های زیباشناختی است که تاکنون کمتر بدان پرداخته شده است. توزیع این کتاب هم اکنون در۱۱۰۰ نسخه و در ۲۰۶ صفحه با قیمت 8000 تومان در کتابفروشی های سراسر کشور آغازشده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code