موضوعات
ضمیمه

از ما حمایت کنید

نویسنده: سحرعبداللهی/ خبرنگار استان‌ها
«آرش فرهنگ» یکی از هنرمندان و فیلمسازان جوان کردستانی است که در شهر «کامیاران» چند سالی است در زمینه فیلم‌های کوتاه فعالیت می‌کند. با این فیلمساز جوان درباره وضعیت فیلمسازی در استان کردستان گفت و گوی کوتاهی انجام دادیم...
1395/10/01
«آرش فرهنگ» یکی از هنرمندان و فیلمسازان جوان کردستانی است که در شهر «کامیاران» چند سالی است در زمینه فیلم‌های کوتاه فعالیت می‌کند. با این فیلمساز جوان درباره وضعیت فیلمسازی در استان کردستان گفت و گوی کوتاهی انجام دادیم.  
  • وضعیت فیلمسازی در استان کردستان به چه شکلی است؟
استان کردستان هنرمندان جوان ‌با ایده های نابی دارد و این عوامل باعث شده که این استان با چنین ظرفیت هایی و با کمترین امکانات قطب فیلمسازی در کشور لقب بگیرد. با وجود اینكه حمایت‌ها كافی نیست، هنوزهم درحال پیشرفت است و من روزهای خوبی را برای فیلمسازی كردستان می‌بینم. امیدوارم با حمایت نهادهای‌های مربوط، فیلمسازی كردستان كه قابلیت بالقوه‌ای دارد به بالاترین حد خود برسد و این دور از دسترس نیست.
  • فیلمسازان كردستانی با چه مشكلاتی مواجهند؟
فیلمسازان كردستانی مشكلات بسیاری دارند، اما در كنار این مشكلات توانسته‌اند پله‌های‌ترقی را طی كنند. فیلمساز كردستانی نخستین مشكلی كه دارد، نبود بودجه و امكانات است، زیرا برای ساخت یك فیلم یك گروه فیلمسازی به كار گرفته می‌شود كه بیش از ۱۰ نفر در این مجموعه نقش‌آفرینی می‌كنند و باید به همه دستمزد پرداخت كرد. موضوع كمبود امكانات هم مطرح است. محلی مانند انجمن سینما جوان سنندج كه باید مركز اصلی حركت فیلمسازی باشد، امكانات لازم را برای ساخت یك فیلم در اختیار ندارد.
ساخت فیلم نیاز به توجه مادی و معنوی مسئولان دارد و امیدوارم در آینده، بیشتر به این ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه كردستان توجه شود، زیرا همه فیلمسازهای ایران می‌دانند كه فیلمسازان كردستان چه در كشور و چه در سطح بین‌الملل توانمند هستند، پس تقاضا داریم مسئولان به این مهم بیندیشید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code