موضوعات
ضمیمه

‌چگونه فیلم کوتاه بسازیم؟

نویسنده:
نخستین دوره آموزش فیلمسازی ارزان در شهر ارومیه توسط امید برجسته (هنرمند فیلمساز و عکاس) برگزار می‌شود...
1396/07/15
نخستین دوره آموزش فیلمسازی ارزان در شهر ارومیه توسط امید برجسته (هنرمند فیلمساز و عکاس) برگزار می‌شود.
آموزش تکنیک‌های فیلمسازی با موبایل و دوربین‌های غیر حرفه‌ای، تولید فیلم در طول دوره آموزش از مباحث این دوره آموزشی است. علاقه‌مندان برای ثبت نام در این کلاس‌های آموزشی می‌توانند تا 20 مهر 96 به واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری واقع در ارومیه، خیابان امینی، جنب استانداری، حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی مراجعه کنند یا با شماره 33462551-044 تماس بگیرند.

نمایشگاه نقاشی«شیشه‌های سرخ»

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با عنوان «شیشه‌های سرخ» در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برپا شد. در این نمایشگاه آثار نقاشی ١٧ تن از نقاشان در معرض دید‌ علاقه مندان نقاشی روی شیشه قرار گرفت. علاقه مندان می‌توانند تا بیستم مهر صبح‌ها از ساعت ١٠ تا ١٢ و عصرهای از ساعت ١٦:٣٠ تا ١٨:٣٠ از نمایشگاه شیشه‌های سرخ در مجتمع کومش سمنان دیدن کنند.

کتاب «جعبه ابزار نظریه»
کتاب «جعبه ابزار نظریه» نوشته جفری نیلون و سوزان سرلز ژیرو با ترجمه مشترک عباس لطفی‌زاده و مرتضی خوش آمدی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد. نسخه اصلی این کتاب در سال ۲۰۱۲ چاپ شده است.
آن طور که مترجمان کتاب آن را معرفی می‌کنند، این اثر جعبه ابزاری نظری برای مداخله در فرهنگ‌های معاصر است و فرصتی برای آزمون آن در متن پرهیاهوی زندگی امروز. مولفان کتاب، تمام سعی خود را صرف واکاوی مفاهیم بغرنجی کرده‌‌اند که به صورت طبیعی در زندگی روزمره تجربه می‌شوند.
واکاوی و ساخت زدایی از این مفاهیم، ضمن شناخت عمیق‌تر پیچیدگی‌های فرهنگی، انسان را در مواجهه با نظام‌های قدرت تواناتر می‌سازد. متن‌پیش رو، سرشار از ارجاعات انضمامی به حیات فرهنگی و اجتماعی جامعه معاصر است. این کتاب ۱۳ فصل اصلی دارد که عناوین‌شان به این ترتیب است: «چرا نظریه؟»، «مولف و اقتدارش»، «خوانش»، «سوبژکتیویته»، «فرهنگ»، «ایدئولوژی»، «تاریخ»، «فضا/زمان»، «پساها»، «تفاوت ها»، «زندگی»، «طبیعت» و «عاملیت».ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code