موضوعات
ضمیمه

محمد یزدخواستی برای موسیقی اصفهان زحمت می‌کشد

نویسنده: ویدا آزموده خبرنگار استان‌ها
محسن طاهرزاده، دف نواز ، متولد سال 1360 است...
1396/07/19
محسن طاهرزاده، دف نواز ، متولد سال 1360 است.
او از سال 1375 موسیقی را به صورت خودآموز و با نواختن دف آغاز کرد و در حالی که‌ نظر خانواده‌اش بر تحصیل او بود  در 14 سالگی برای شناخت موسیقی دف راهی سنندج شد و در سال 1378 علاوه بر تدریس با تشکیل گروهی به نام «ناسوت» به برگزاری کنسرت پرداخت. با این هنرمند موسیقی اصفهان گفت و گوی کوتاهی انجام دادیم.
  • با توجه به اینکه ناسوت اکثرا تصنیف‌های سنتی را اجرا می‌کند چقدر مورد استقبال مردم هنر دوست اصفهان که دوستدار موسیقی سنتی هم هستند قرار می‌گیرد؟
 من گفته شما را تصحیح می‌کنم: مردم اصفهان موسیقی پاپ را بیشتر از موسیقی سنتی دوست دارند چون وقتی یک خواننده پاپ از تهران برای اجرا می‌آید بلیت کنسرتش باقیمت 40 هزار تومان پیش فروش می‌شود، اما سالن اجرای یک کنسرت سنتی با بلیت 10 هزار تومان پر نمی‌شود. در یک سالن 800 نفری در آلمان مخاطبان ایرانی ما انگشت شمارند، اما بقیه سالن توسط مردم همان کشور پر می‌شود.چون آنها دوست دارند بیاموزند و حتی پس از اجراها درباره موسیقی نواخته شده می‌پرسند، اما متاسفانه در ایران مخاطبان شناختشان از موسیقی سطحی است و علاقه‌ای به پرسیدن هم ندارند.
  • پس از وضعیت موسیقی این روزهای اصفهان رضایت ندارید؟
اصفهان استانی بزرگ‌ و یکی از مکاتب موسیقی  ایران است، اما اگر بخواهم به وضعیت موسیقی اصفهان نمره دهم زیر صفر است. در وضعیت فعلی تنها یک نفر برای موسیقی اصفهان در حال زحمت کشیدن است  و او هم محمد یزدخواستی است که هر هفته در هنرسرای خورشید با دعوت از گروه‌های مختلف موسیقی کنسرت برگزار می‌کند، اما کسی از او حمایت نمی‌کند. اصفهان مانند یک پاساژ بزرگ با مارک‌های خوب است که برخی از هنرمندان بنام و سرشناس آن به دلیل‌ دلگیری‌های مختلف دیگر کار نمی‌کنند. آن افرادی هم که هستند با سختی کار می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code