موضوعات
ضمیمه

طعم دل‌انگیز غوره

نویسنده: مهرزاد عبداللهی خبرنگار استان‌ها
بادمجان هم هواداران بسیار دارد و هم دشمنان زیاد. عده‌ای از شنیدن نامش اشتهایشان باز می‌شود و عده‌ای دیگر اشتهایشان کور . گروه دیگری هم هستند...
1396/07/19
بادمجان هم هواداران بسیار دارد و هم دشمنان زیاد. عده‌ای از شنیدن نامش  اشتهایشان باز می‌شود و عده‌ای دیگر اشتهایشان کور. گروه دیگری هم هستند که بادمجان دوست دارند، اما خوردنش همان و باد کردن و سرخ شدن و خارش پوست از حساسیت همان. اگر به بادمجان حساسیت ندارید، خورش غوره بادمجان همدانی‌ها، پیشنهاد خوشمزه‌ای است.
این خورش را هم با مرغ می‌پزند، هم با گوشت چرخ‌کرده. اینجا دستور پخت آن با مرغ ذکر می‌شود و اگر شما خواستید آن را با گوشت چرخ کرده درست کنید، به جای مرغ، 200 گرم گوشت چرخ کرده بگذارید.
برای پخت این غذای محلی، به شش عدد بادمجان، یک عدد مرغ هشتصد گرمی، دو خوشه غوره، یک عدد پیاز متوسط، پنج عدد گوجه فرنگی و مقداری نمک و ادویه نیاز دارید. اول پوست بادمجان‌ها را بکنید و آن‌ها را در روغن سرخ کنید.
بعد پیازها را بعد از خرد کردن در کمی روغن تفت دهید. سپس مرغ را با گوجه فرنگی‌ خرد شده، پیاز، زردچوبه و کمی نمک و آب بگذارید بپزد. مرغ که پخت، بادمجان‌های سرخ شده و غوره را به غذا اضافه کنید.
حرارت اجاق را کم کنید و بگذارید مرغ و بادمجان و غوره، یک ربع با هم بپزند. کمی غذا را بچشید که ادویه و نمکش اندازه باشد و مطمئن شوید که بادمجان‌ها خوب پخته‌اند.
خورش که جا افتاد، آن را در ظرف بکشید. این غذا هم با نان و هم با برنج سرو می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code