موضوعات
ضمیمه

صبحانه‌ای با گل‌های بابونه

نویسنده: مهرزاد عبداللهیش خبرنگار استان‌ها
املت می‌تواند صبحانه‌ای شاهانه در صبح یک روز تعطیل برای کسانی باشد که اغلب این وعده غذایی را حذف می‌کنند. برخی دیگر هم سر و ته صبحانه روز تعطیل را با نیمرو هم می‌آورند ...
1396/09/14
املت می‌تواند صبحانه‌ای شاهانه در صبح یک روز تعطیل برای کسانی باشد که اغلب این وعده غذایی را حذف می‌کنند. برخی دیگر هم سر و ته صبحانه روز تعطیل را با نیمرو هم می‌آورند و بعضی دیگر، به سیاق باقی روزها به یک لیوان چای شیرین و قدری نان بسنده می‌کنند.
کازرونی‌ها غذایی دارند که مناسب صبحانه است. غذایی که می‌تواند به این وعده غذایی تنوع بدهد و شاید حتی انگیزه‌ای باشد برای بیدار شدن از خواب و آغاز کردن روز. گبوله، نام این صبحانه است که با گل‌های بابونه درست می‌شود.
برای تهیه گبوله به یک لیوان آرد گندم یا جو، یک استکان گل بابونه خشک شده، مقداری زردچوبه، یک و نیم استکان شکر، دو تا چهار لیوان آب و مقدار اندکی روغن نیاز است. ابتدا آرد را تفت می‌دهیم تا کمی طلایی شود.
بعد از خنک شدن آن را در آب سرد حل می‌کنیم و بعد گل بابونه و زردچوبه را به آن اضافه می‌کنیم. مخلوط را روی شعله ملایم می‌گذاریم و مرتب به هم می‌زنیم تا بهم نچسبد. بعد از گرم شدن مخلوط، به آن روغن و شکر اضافه می‌کنیم و باز مرتب به هم می‌زنیم.
بعد از قوام گرفتن و کمی سفت شدن از روی اجاق بر می‌داریم و در ظرف دلخواه می‌کشیم. می‌توان روی آن را با خلال بادام، پسته، گردو و یا پودر کاکائو تزیین کرد. این صبحانه هم به شکل گرم و هم سرد سرو می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code