موضوعات
ضمیمه

بازار پر سود لاکچریسم

نویسنده: محمد علوی خبرنگاراستان‌ها
‌هر کسی نمی‌تواند وارد مغازه او شود. تمام کالاهایش به قول خودش مارک است. مشتریان خاص دارد. نام فروشگاهش در میان اصفهانی‌ها به اندازه برندهایی که دارد شهره است. «کاوه میرسلیمی» مدیر این فروشگاه لاکچری است. در گفت وگو با او در باره مشتریانش و علائقشان بیشتر پرسیدیم.
1396/07/19
  • مشتریان خاص شما دنبال چه کالاهایی هستند؟
باید قبول کرد که هنوز تعریف واقعی لاکچری در کشور ما ارائه نشده و خیلی‌ها گمان می‌کنند خرید هر کالای گران‌قیمت یعنی داشتن زندگی لاکچری. این در حالی است که واقعا این گونه نیست. این بر می‌گردد به حس چشم و هم‌چشمی در جامعه، نه شناخت دقیق از برندها و مارک‌های معروف. در بازار، کالاهای تقلبی زیادی وجود دارد که در واقع به قیمت کالای برند اصلی به فروش می‌رسد و مشکلات زیادی را برای خریداران و فروشندگان ایجاد می‌کند. خریدارانی که به هر قیمت می‌خواهند کالای خریداری شده خود را به روی دیگران بیاورند.
  • چه کسانی درگیر زندگی لاکچری هستند و مشتری‌های شما را تشکیل می‌دهند؟
در گذشته افراد خاصی بودند اما امروز اغلب مردم سعی می‌کنند با هزینه زیاد و خرید کالاهای لوکس، در میان پولدارها برای خود جایی باز کنند یا این‌که جایگاه ویژه‌ای در جامعه برای خود دست‌و‌پا کنند.
  • این‌که می‌گویند سود کلانی در بازار اجناس لوکس است، واقعیت دارد؟
 بله دقیقا! بازار عرضه خدمات و محصولات لاکچری بازاری دارای سود کلان است. بازاری که مشتریانش داشتن یک زندگی لوکس را حق خود می‌دانند و اصرار دارند به هر شکلی تمایزشان را به رخ همه بکشند. افرادی که بدون تاخیر و چانه‌زنی از ثروت خود برای خرید کالاهای لوکس هزینه می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code