موضوعات
ضمیمه

انسانیت را نمی‌شود فدای پول کرد

نویسنده: محمد علوی خبرنگاراستان‌ها
وقتی قصه قصه از خود گذشتگی و کمک به هم‌نوع باشد دلنشین می‌شود و به مذاق هر شنونده‌ای خوش می‌‌آید. مثل کاری که یک راننده تاکسی اهل کرمانشاه برای نجات جان مسافرش انجام داد. سجاد حیدری کسی است...
1396/09/14
وقتی قصه قصه از خود گذشتگی و کمک به هم‌نوع باشد دلنشین می‌شود و به مذاق هر شنونده‌ای خوش می‌‌آید. مثل کاری که یک راننده تاکسی اهل کرمانشاه برای نجات جان مسافرش انجام داد. سجاد حیدری کسی است که با نجات جان مسافرش، با انتقال سریع او به بیمارستان، این روزها به عنوان راننده تاکسی فداکار بین مردم شهرش مشهور است.
  • آن روز چه اتفاقی افتاد؟
وقتی مسافرم سوار شد احساس کردم حال خوشی ندارد. چند دقیقه‌ای از حرکت خودرو نگذشته بود که او دچار ایست قلبی شد. هرچه صدایش می‌کردم جواب نمی‌داد. ترسیده بودم. نمی‌دانستم باید چه کار کنم. تنها فکری که به سرم زد رساندن بیمار به بیمارستان بود .
  • نترسیدید از این‌که خودتان به دردسر بیفتید؟
 در آن لحظه فقط به نجات جان مسافرم فکر می‌کردم. همین برایم مهم بود و بس. می‌ترسیدم به‌موقع نرسم و خانواده‌هایی داغدار شوند.
  • در واقع کار کردن و پول درآوردن در آن روز را صرف رسیدگی به این مسافر کردید؟
 همیشه پول در اولویت نیست. درست است که مخارج زندگی سنگین است اما انسانیت را نمی‌شود فدای پول کرد. ما یاد گرفته‌ایم که همیشه و در هر حال به دیگران کمک کنیم. من این رفتار را از کودکی و در دوران ابتدایی فراگرفتم؛ آن هم با درس دهقان فداکار. آن روز من تمام وقتم را در بیمارستان سپری کردم تا بالاخره خانواده بیمار از راه رسیدند. وقتی لبخند آن پدر را در مقابل خانواده‌اش دیدم حس کم‌نظیری در من زنده شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code