موضوعات
ضمیمه

«ماه من» در شهر باران

نویسنده: زهرا حقیقی خبرنگار استان‌ها
مراسم رونمایی از آلبوم «ماه من» با آهنگسازی و صدای آرش عشقی با ترانه‌هایی از حسن عشقی در یک عصر پاییزی در شهر رشت برگزار شد...
1396/09/14
مراسم رونمایی از آلبوم «ماه من» با آهنگسازی و صدای آرش عشقی با ترانه‌هایی از حسن عشقی در یک عصر پاییزی در شهر رشت برگزار شد. «آرش عشقی» متولد سال 1357 در شهر رشت است و  تنبک را از 13 سالگی نزد هنرمندانی چون «فرزین صابری» و «احمد قربانی» فرا گرفته است. وی بعد از چند سال آموزش حرفه‌ای تار را نزد نوری پناه آموخت. همچنین پدرش «حسن عشقی» یکی از سنتورنوزان چیره دست گیلانی است. آرش عشقی از هنرمندانی است که علاوه بر نوازندگی به آهنگسازی نیز توجه ویژه ای دارد و تقریبا از معدود هنرمندانی است که در گیلان به صورت حرفه ای روی موسیقی نمایش کار می‌کند. وی این روزها نخستین آلبوم موسیقی‌اش را با عنوان «ماه من»منتشر کرده‌است. به همین بهانه با این هنرمند گیلانی گپی کوتاه زدیم.
  •   از موسیقی نمایش یا «اُپرت» بگویید.
  پنجمین سالی است که در گیلان کنسرت به همراه تئاتر را به روی صحنه می‌برم. در این چند سال با کمک پدرم که ترانه‌های کار (کارآوا) را برای من شرح داد، آهنگ‌هایی   ساختم که در اجراهای مختلف از آنها استفاده کردم. تصمیم گرفتم در این مدت که کنسرت هایم در حال برگزاری است، آهنگ‌ها را به صورت آلبوم روانه بازار کنم. در حال حاضر اولین آلبوم من با عنوان «ماه من» منتشر شده و به زودی آلبوم دوم نیز آماده می‌شود.
  • تاکنون چند آلبوم منتشر کردید و با چه کسانی همکاری داشتید؟
این نخستین آلبوم من است که به صورت رسمی منتشر شده است. آهنگ‌ها را خودم ساختم و ترانه هایش را پدرم (حسن عشقی) که استاد من نیز هست، سرود .
  • شما را بیشتر به عنوان یک آهنگساز می‌شناسند. چطور شد که تصمیم به خوانندگی گرفتید؟
البته بیشتر من را به عنوان یک نوازنده می‌شناسند. من از سال 81 با استاد فریدون پوررضا در کنسرت هایش همکاری می‌کردم. بعد   در کنسرت‌های استاد ناصر مسعودی، ناصر وحدتی و پرواز هُمای نیزبوده‌ام و اكنون چند سالی است که  نوازندگی، آهنگسازی و خوانندگی را مستقل آغاز کرده ام.
  • آلبوم «ماه من» به زبان فارسی بود، قصد ندارید که ترانه با گویش گیلکی بخوانید؟
در واقع نه. می‌توان گفت که این آهنگ‌ها پاپ هستند و نه کاملاٌ سنتی. چون تلفیقی از آهنگ‌های پاپ و سنتی هستند. البته بعید است که فعلا کار گیلکی بخوانم. چون من در حال حاضر تمرکزم را روی ترانه‌های فارسی گذاشته ام.
  • درباره کنسرت تئاتری که در اواخر این ماه اجرا می‌کنید، توضیح دهید.
در کنسرت تئاتر، شما در قالب یک داستان نمایش را روایت می‌کنید و در قالب همان داستان، آهنگ‌ها و ترانه‌ها گام به گام جلو می‌روند. یعنی وقتی داستان غمگین است، آهنگ‌ها نیز غمگین اجرا می‌شود.
  • شما در کنسرت تئاتر قبلی  از کامبیز دیرباز دعوت کردید؟ بازتاب آن چگونه بود؟
  استقبال بی نظیری از آن شد. من در این مدت با چهره‌های مطرحی مثل خانم رزیتا غفاری، سارا خوئینی‌ها، شیرین بینا، فقیه سلطانی، نورا هاشمی و اقای کامبیز دیرباز
  • همکاری کرده ام.
در کنسرت آتی هم به امید خدا آقای حمید ابراهیمی و ارشد امیراسکندری از هنرمندان خوب گیلانی که تجربه حضور در کارهای فراستانی را دارند در کنسرت تئاتر من حضور دارند و ما از هنرشان بهره خواهیم برد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code