اصفهان

هواداران سپاهان مشکلات کرانچار را دو برابر کردند

نویسنده: وحید افشار/ اصفهان - خبرنگار
با وجود گذشت 4 روز از بازی سپاهان در مقابل استقلال خوزستان که با نتیجه تساوی به پایان رسید، همچنان حواشی مربوط به این بازی ادامه دارد...
1396/09/13
با وجود گذشت 4 روز از بازی سپاهان در مقابل استقلال خوزستان که با نتیجه تساوی به پایان رسید، همچنان حواشی مربوط به این بازی ادامه دارد. این‌ بار نوبت به تقابل عبدالله ویسی و هواداران سپاهان رسیده که به نظر می‌رسد رابطه بینشان به شدت شکرآب شده است. فرزند ویسی در دفاع از پدرش در فضای مجازی علیه هواداران سپاهان پستی را منتشر کرده و به آنها وعده داده است در بازی برگشت از خجالتشان درمی‌آیند و این برای ویسی که خودش را بازیکن مکتب سپاهان می‌دانست اتفاقی تقریبا غیرقابل باور است.
در بازی سپاهان و استقلال خوزستان هنوز 5 دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که تماشاگران سپاهان علیه ویسی شعار دادند و همین مسأله باعث شد تا بازیکنان استقلال به یکباره بازی را نیمه‌کاره رها کنند و به کنار زمین بروند. توقف بازی با وساطت بازیکنان سپاهان همراه شد تا در نهایت خوزستانی‌ها تصمیم به ادامه بازی گرفتند و با گل دقایق پایانی خودشان هم خوشحالی را به اردوی هواداران خوزستانی بردند.
عده‌ای از تماشاگران سپاهان که بنا بر گفته شاهدان از سمت بعضی لیدرها هم تهییج می‌شدند، از همان ابتدای بازی شعارهای تندی را علیه ویسی سر دادند. آنها از نوع خرید بازیکن در فصل گذشته ویسی انتقاد کردند و وضعیت فعلی سپاهان را نتیجه اشتباه کاری فصل گذشته ویسی در نقل و انتقالات پر حرف و حدیث او می‌دانستند. با همه این دلایل اما به نظر نمی‌رسد شعارهای تند و شرم‌آوری که علیه سرمربی سابق در ورزشگاه نقش جهان سر داده شد توجیه منطقی داشته باشد چون فحاشی آن هم علیه سرمربی و بازیکن سابق هیچگاه در فرهنگ هواداری سپاهان جایی نداشته است. نکته عجیب اما تهییج شدن تماشاگران برای شعار علیه ویسی از سوی برخی لیدرهای تیم بود که همین نکته شک در مورد برنامه‌ریزی این شعارها از سوی بعضی لیدرها را تقویت می‌کند. آنچه روز پنج‌شنبه هفته گذشته روی سکوهای ورزشگاه نقش جهان گذشت چیزی جز ضرر و کاهش اعتبار برای سپاهان به همراه نداشت. به نظر می‌رسد افت فرهنگ هواداری سپاهان روی سکوها خیلی بیشتر از افت خود سپاهان درون زمین و در جدول رده‌بندی است. هوادارانی که برخی از آنها در همه امور فنی و مدیریتی خود را متخصص و صاحب‌نظر می‌دانند اما در انجام کوچک‌ترین وظیفه هواداری درمانده‌اند. احترام به رقیب مسأله‌ای است که در سال‌های نه‌چندان دور سپاهانی‌ها به بهترین شکل آن را در بین تیم‌های ایرانی انجام می‌دادند، اما امروز با وجود ضعفی که در کنترل و ارتقای فرهنگی تماشاگران وجود دارد این مسأله به شکل معکوس نمود پیدا می‌کند. شاید محرومیت هواداران و غیبت آنها در بازی با تراکتورسازی که به برد سپاهان ختم شد به خوبی نشان ‌دهد که یکی از مشکلات سپاهان بعضی از هواداران هستند که نگران شرایط تیمشان نیستند.