خراسان رضوی

70 درصد بودجه شهرداری از فروش تراکم بود

نویسنده:
شهردار مشهد با اشاره به گذشت حدود 2 ماه از شروع‌به‌کارش اعلام کرد: 3 روز بعد از ورودم به شهرداری و زمانی که موعد پرداخت حقوق کارکنان بود، معاون اداری و مالی از نیاز 94 میلیاردتومانی برای پرداخت حقوق‌ها و کسری 72میلیارد‌تومانی خبر داد که با تدابیر صورت‌گرفته، به‌موقع پرداخت شد...
1396/09/07
شهردار مشهد  با اشاره به گذشت حدود 2 ماه از شروع‌به‌کارش اعلام کرد: 3 روز بعد از ورودم به شهرداری و زمانی که موعد پرداخت حقوق کارکنان بود، معاون اداری و مالی از نیاز 94 میلیاردتومانی برای پرداخت حقوق‌ها و کسری 72میلیارد‌تومانی خبر داد که با تدابیر صورت‌گرفته، به‌موقع پرداخت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، «قاسم تقی‌زاده‌خامسی» گفت: همچنین زمانی‌که وارد جزئیات کارها شدم، فهمیدم که شهرداری مشهد چیزی حدود 1300 میلیارد تومان بدهی معوقه به بانک‌ها دارد و 1700میلیارد تومان نیز تا پایان سال باید به بانک‌ها پرداخت کند. در کنار این موضوع 1100میلیارد تومان هم، صورت‌وضعیت پیمانکارانی است که باید به آن‌ها پرداخت شود، اما به گفته وی، شهرداری مجموعه‌ای وظیفه‌مند است که نمی‌تواند به‌هیچ‌عنوان خللی در امور خود داشته باشد. کوچک‌ترین تغییر دراین‌زمینه به پای نظام گذاشته می‌شود و مدیریت این بخش نمی‌تواند خدمات مربوط به شهر را روی زمین بگذارد.  وی با تأکید بر اینکه سعی می‌کند در هنگام تحویل و تحول مدیریت شهری آینده، حداقل به میزان یک ماه حقوق برای دوره بعدی ذخیره داشته باشد، بیان کرد: بودجه‌های شهرداری‌ها در طول 3 سال گذشته وضعیت خوبی نداشته و عموما 70 درصد درآمدها به تراکم بستگی داشته است. شهردار مشهدمقدس همچنین با اشاره به حضور بیش از 4 میلیون و 700 هزارنفر در روزهای پایانی ماه صفر در این شهر تأکید کرد: پذیرایی از این میزان جمعیت، کار بسیار سختی است که بار اعظم آن بر دوش شهرداری قرار دارد.
وی متذکر شد: همچنین افزایش چشمگیر حضور زائران با خودروهای شخصی به شهر مشهد در ایام شهادت امام‌رضا (ع)، نشان‌دهنده خدماتی است که در بسیاری از حوزه‌ها باید به مهمانان شهر مشهد داده شود.