گیلان

راه اندازی چرخه تولید فناوری سلامت در گیلان

نویسنده:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه اندازی مجتمع فناوری‌های پیشرفته در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: مدیران برای رسیدن به چشم انداز دانشگاه باید شتاب بیشتری داشته باشند...
1396/09/04
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه اندازی مجتمع فناوری‌های پیشرفته در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: مدیران برای رسیدن به چشم انداز دانشگاه باید شتاب بیشتری داشته باشند، هر چند که تحقق اهداف و چشم‌اندازها با تحمل سختی همراه است، زیرا هدف از راه‌اندازی مجتمع فناوری پیشرفته در دانشگاه، راه‌اندازی چرخه تولید فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.به گزارش ایسنا، دکتر «شاهرخ یوسف‌زاده چابک» با اشاره به «سامانه تروما» و قدرت آن در مدیریت بحران، تصریح کرد: اگر سامانه تروما به صورت یکپارچه در کشور اجرایی شود، در مواقع بحران‌ها و بلایای طبیعی می‌تواند بسیار کمک‌کننده و راهگشا باشد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که توانست بلافاصله روز بعد زلزله در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور یابد و به آسیب‌دیدگان خدمات درمانی ارائه دهد. تاکنون نیز بیش از 100 نفر از کارکنان بهداشت و درمان استان به کرمانشاه اعزام شده‌اند .یوسف‌زاده با اشاره به کمک‌های مردم قصر شیرین در سال 69 به زلزله‌زدگان شهرستان رودبار گفت: مردم در آن سال مبلغی که برای بازسازی قصر شیرین بر اثر جنگ در نظر گرفته بودند، به زلزله رودبار اختصاص دادند. جا دارد امروز نیز مردم گیلان پاسخگوی این خوبی‌ها باشند .وی مرکز رشد فناوری‌های سلامت و ستادها و مراکز تحقیقاتی را دو ساختار مهم برای راه‌اندازی مجتمع فناوری سلامت عنوان کرد و افزود: این مجتمع می‌تواند دستاوردهای مهمی برای حوزه سلامت در استان داشته باشد .
یوسف‌زاده تحقق ایده‌ها و اجرای طرح‌های پژوهشی را نیازمند راه‌اندازی صندق پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و افزود: برای این که طرح‌های پژوهشی با مشکلات و منابع مالی روبرو نشوند، راه‌اندازی صندوق پژوهشی در حوزه سلامت، یک ضرورت است. بی‌شک سرمایه گذاری در پژوهش‌های کاربردی می‌تواند در آینده منجر به تولید درآمد در دانشگاه و برون‌رفت از مشکلات موجود شود .