شهریار، شهر قدس و ملارد

خیرین در شهرقدس درمانگاه می‌سازند

نویسنده:
با واگذاری زمین توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر به خیرین سلامت، کار احداث درمانگاه درشهر قدس آغاز می‌شود.
1396/09/04
به گزارش همشهری، نایب‌رئیس مجمع خیرین سلامت شهر قدس عنوان کرد: پروژه بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان یک پروژه ملی است که تا زمان تأمین اعتبارات لازم، بهره‌برداری نهایی از آن ممکن نیست.  باید برای ایجاد فضاهای درمانی از طریق مجمع خیرین سلامت و همچنین پروژه‌های تکلیفی با هدف افزایش سرانه‌های درمانی تلاش کرد.
چناقچی با بیان اینکه توسعه سلامت عمومی و دسترسی همگان به ویژه قشر محروم به امکانات تشخیصی و درمانی از اهداف مجمع است، تصریح کرد: بیمارستان 60 تختخوابی 12 بهمن که تنها بیمارستان تأمین اجتماعی شهراست به دلیل فضای محدود به‌تنهایی تأمین‌کننده و جوابگوی مشکلات درمانی شهروندان نیست.
وی عنوان کرد: بنابر ضرورت تأمین فضاهای درمانی و افزایش سرانه‌ها مقرر شده است در 2 نقطه از شهر، زمین برای احداث 2 درمانگاه شبانه روزی از سوی شهرداری و شورای شهر به مجموعه خیرین سلامت واگذار شود، تا خیرین نسبت به ساخت این مراکز اقدام کنند.
امام جمعه شهر قدس  نیز با تأکید بر اجر اخروی مشارکت در اجرای طرح‌های خیرین، اظهار داشت: اهداف و کارهای این مجمع در واقع راهی است برای کسب رضای خدا و باقیات‌الصالحات است.
حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم میراحمدی با اشاره به مشارکت آحاد جامعه در کمک به پیشبرد اهداف تشکیل مجمع و شورای خیرین سلامت، افزود: تشریح، فراهم‌سازی زمینه مشارکت و همیاری بیش از پیش مردم و خیرین جهت رفع نیازمندی‌های عرصه سلامت، باید به عنوان یک فرهنگ اسلامی فراگیر تبیین شود. جلسه مجمع خیرین سلامت شهر قدس با حضور امام‌جمعه، مشاور امور ایثارگران و نماینده فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر و مسئولان و خیرین برگزار شد.
نایب‌رئیس مجمع خیرین سلامت شهر قدس با اشاره به ضرورت افزایش سطح سرانه‌های درمانی در این شهر، گفت:‌ تأمین سلامت هر جامعه‌ای از اولویت‌های شاخص برای زندگی در آن جامعه محسوب می‌شود. خداوند متعال نیز  سلامت را یکی از مؤلفه‌های رشد و توسعه در هر جامعه‌ای قرار داده است.
حسین چناقچی افزود: مشارکت تمامی افراد در این تشکّل ضروری است و با توجه به گستردگی حوزه سلامت، نقش خیرین در این عرصه محسوس است.
وی در ادامه با تشریح وضعیت سرانه‌های درمانی شهر قدس اظهار داشت: متأسفانه سرانه‌های بهداشتی و درمانی در این شهر پاسخگوی نیازهای درمانی شهروندان نیست.