اردبیل

استانداردهای ساخت‌وساز در اردبیل ارتقا می‌یابد

نویسنده:
رئیس نظام مهندسی استان گفت: رعایت استانداردها و اصول مهندسی در ساخت‌وسازهای اردبیل توسعه می‌یابد.
1396/08/17
به گزارش تسنیم، «میرمحمد سیدهاشمی» در جلسه کمیته صدور خدمات مهندسی با حضور اعضای گروه‌های تخصصی عمران و معماری در اردبیل اظهار كرد: رعایت استانداردها و اصول مهندسی در ساخت‌وسازهای اردبیل توسعه می‌یابد. در این زمینه از همه سازندگان و مهندسان انتظار می‌رود در رعایت استانداردها و قوانین ساخت‌وساز بسیار جدی باشند.
وی افزود: رعایت قوانین و مقررات برای افزایش ایمنی ساختمان‌ها و فعالیت مهندسی بر مبنای علم نیازمند گسترش و توسعه مقوله آموزش و به‌روزرسانی دانش فنی اعضای سازمان‌های نظام‌ مهندسی و بررسی و نظارت دقیق طرح‌های ارائه شده ساختمان‌ها توسط جامعه مهندسی است که باید تقویت شود.
رئیس نظام مهندسی استان با اشاره به اهمیت موضوع ایمنی کارگاه‌های ساختمانی نیز گفت: فرهنگ‌سازی و اجرای کامل قوانین مرتبط با صنعت ساختمان توسط مهندسان ناظر و مجری می‌تواند در بهبود وضعیت موجود نقش اساسی و مهمی ایفا کند. امیدواریم همه این موارد مورد توجه واقع شود تا شاهد خروجی‌های مناسبی در این زمینه باشیم.
سیدهاشمی ادامه داد: فرهنگ‌سازی و اجرای کامل قوانین مرتبط با صنعت ساختمان توسط مهندسان ناظر و مجری برای ما حائز اهمیت است و اقدامات مناسبی باید در این زمینه انجام شود تا بتوانیم از این طریق از آسیب‌های انسانی و حوادث پرخطر جلوگیری به عمل آوریم و شاهد بهبود وضعیت موجود باشیم.
وی تصریح کرد: به طور حتم اگر ایمنی و استانداردهای لازم در ساخت‌وسازها مبنای کار قرار گیرد امنیت و آرامش نیز حاصل می‌شود. در این زمینه برگزاری همایش‌ها و دوره‌های تخصصی برای مهندسان مبنای کار قرار گرفته است که سبب افزایش ارتقای کیفی ساخت‌وسازها می‌شود.
رئیس نظام مهندسی استان بیان کرد: تغییر و بهبود استانداردها و تکنولوژی‌های ساخت‌وساز باید در ساخت‌وسازها مد نظر قرار گیرد. به همین منظور رعایت اصول مهندسی امری لازم و ضروری است و نباید در این زمینه چشم‌پوشی وجود داشته باشد.