اردبیل

دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف می‌شود

نویسنده:
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: حذف تدریجی دفترچه کاغذی تامین اجتماعی در مراکز ملکی این سازمان ما شروع شده است و امیدواریم به‌سرعت در سایر مراکز نیز انجام شود.
1396/08/16
به گزارش ایسنا «عبدالرحمن تاج‌الدینی» در سفر به اردبیل اظهار کرد: یکی از برنامه و راهکارهای سازمان در سال‌های اخیر، تلاش برای ایجاد امکانات با هدف دسترسی راحت مردم به خدمات تامین اجتماعی بوده است. در این زمینه برای شفاف‌سازی کارها و ارائه خدمات به مخاطبان حذف دفترچه‌های کاغذی در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به توسعه علوم و فناوری‌های جدید، ما با استفاده از ظرفیت حوزه آی‌تی سعی داریم گام به گام برنامه حذف دفترچه کاغذی را در سازمان اجرایی کنیم تا یک صرفه‍‌جویی واقعی در سال اقتصاد مقاومتی اتفاق بیفتد و زمینه سرعت‌دهی به ارائه خدمات و رفع ایرادات و اشکالات گذشته را شاهد باشیم.
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی کشور حرکت این سازمان را با یک راهبرد مناسب برای شفاف‌سازی کارها و ارائه خدمات یادآور شد و اضافه کرد: ما فعلا حذف دفترچه کاغذی را از مراکز ملکی شروع کرده‌ایم و به‌سرعت در حال گسترش آن در مراکز خصوصی طرف قرارداد هستیم.
تاج‌الدین اظهار كرد: در کنار این کار، اولویت ما شناسایی خطرات و آسیب‌های احتمالی در ارائه خدمات به مردم است. براساس برنامه ششم توسعه باید دولت بدهی خود را به این سازمان تعیین تکلیف و ظرف چند سال آن را تصفیه کند.
وی همکاری با وزارت بهداشت و درمان را برای تربیت نیروهای متخصص با هدف جذب در این سازمان یادآور شد و بیان کرد: یک‌سری اقدامات و کارها در این حوزه شروع شده و تلاش ما بر این است که با مشارکت مراکز خصوصی طرف قرارداد بتوانیم، منطبق بر منابع و مصارفمان، سطح خدمات را ارتقا دهیم.