همدان

اجلاس شورای جهانگردان در همدان

نویسنده:
اجلاس شورای جهانگردی جهان آبان ماه سال آینده در همدان برگزار خواهد شد.
1396/08/06
به گزارش تسنیم ، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان در همایش نکوداشت روز شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد:  سال آینده ۱۸۰ کشور برای شرکت در اجلاس جهانی گردشگری به همدان می آیند.  وی با بیان اینکه استان همدان نسبت به استان های سراسرکشور در چند شاخص بالاترین است، گفت: آثار تاریخی، سابقه تاریخی، علما، ادبا، بزرگان و تاریخ سازان جهانی همه سرزمینشان همدان است و به قول بزرگی هنوز راز و رمز همدان کشف نشده است.

استاندار همدان همچنین در همایش و نمایشگاه الکامپ،اقتصاد و سرمایه گفت: تصمیم گرفتم در همه بانک‌هایی که درگیر کار تولید هستند به صورت سرزده حضور یابم و علت سرگردانی سرمایه گذاران را جویا شوم. محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه هم استانی های عزیز در همدان کمتر به سرمایه گذاری روی می‌آورند گفت: مطالعه اولیه این موضوع را انجمن متخصصان استان ارائه کردند ولی نیاز به بررسی بیشتر دارد.
وی اضافه کرد: فعالان اقتصادی همدانی در بخش های مختلف حضور دارند ولی اینکه چرا سرمایه گذاری کمتری می‌شود باید مورد بررسی قرار گیرد، البته برخی از علل آن به دولت بر می‌گردد.
نیکبخت با بیان اینکه عده‌ای نرخ بیکاری همدان را نادرست می‌خوانند گفت: این نرخ بیکاری را مرکز آمار ایران برای تمام کشور بررسی می کند و استانداری و مدیران استان هیچ نقشی در اعلام نرخ بیکاری استان‌ها ندارند ولی ما معتقد هستیم که باید بیکاری در استان حل شود .
 از دیگر مشکلاتی که در همدان داریم این است که مردم همدان خیلی خوش بین نیستند.
 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز بابیان اینکه استفاده از ایده‌های خلاقانه بخش خصوصی در دستور کار است، گفت: سرمایه‌گذاران در استان همدان حمایت می‌شوند. سیدناصر محمودی بابیان اینکه نمایشگاه الکامپ اقتصاد و سرمایه ابتکار استان همدان بوده که برای دومین سال در حال برگزاری است، گفت: سعی شده از ایده‌ها و نظرات جوانان در برگزاری این نمایشگاه استفاده شود.

اعتبار برای تولید
استاندار همدان گفت: سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای استان همدان از محل اعتبارات رونق تولید 500 میلیارد تومان است.
به گزارش فارس، محمدناصر نیکبخت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه جذب اعتبارات تسهیلات بانک‌ها برای استان بسیار مهم است، بیان کرد: 30 هزار میلیارد تومان اعتبار رونق تولید برای کشور پیش‌بینی شده و سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای استان همدان از محل این اعتبارات 500 میلیارد تومان است.
نیکبخت با اشاره به اینکه نباید به اعتبار در نظر گرفته شده از محل رونق تولید اکتفا کرد، ادامه داد: از این مبلغ در استان همدان بانك‌ها تا هفته گذشته 60 یا 70 میلیارد تومان عقد قرارداد داشته‌اند.