فارس

صدای همشهری

نویسنده:
02188932308 یا 07132317850 [ستون صدای همشهری برای نوشتن مشكلات شماست، معضلاتی كه منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای بازگو کردن مشکلات با ما تماس بگیرید.]
1396/06/19
  نظارت بیشتر روی فعالیت تاکسیداران
چرا مسئولان تاکسیرانی نظارتی روی قیمت کرایه تاکسی ندارند. اگر قیمت کرایه به ازای هر هزار متر مسیر یک کورس است چرا رانندگان تاکسی به ازای هر چهارراه و میدان، یک کورس از مسافر دریافت می‌کنند؟ اگر تاکسی‌ها شیوه رفتارشان با مسافران را اصلاح کنند، هیچ کس سوار مسافربرهای شخصی نمی‌شود.
محمودی از شیراز

  اتوبوس‌هایی بدون امکانات سرمایشی
ساکن محدوده لطفعلی‌خان زند در شیراز هستم. اتوبوس‌های فعال خط 70 و 71 هیچ گونه امکانات سرمایشی ندارند. تردد با این وسایل آن هم در تابستان طاقت‌فرسا به شدت انسان را خسته می‌کند. ارائه خدمات حمل و نقلی باید در تمام شهر یکسان بوده و تفاوتی بین بالای شهر و پایین شهر نباشد.
محمدی از شیراز

  مشکل ادامه دار ترافیک شیراز
کاش مسئولان چاره‌ای برای ترافیک شیراز بیندیشند. ساعت‌هایی از روز در شهر جای نفس کشیدن نیست. اکثر ماشین‌ها تک‌سرنشین یا حداکثر دو سرنشین هستند. این مساله فقط در مرکز شیراز نیست، هر خیابانی که تردد می‌کنیم مشکل ترافیک وجود دارد. مسئولان باید راهی برای کم کردن تعداد خودروها پیدا کنند مثلا باید ماشین‌های 10 سال به بالا از رده خارج شوند.
یاراحمدی از شیراز

  سدمعبر مغازه داران
چرا با مغازه‌دارانی که به شکل‌های مختلف پیاده رو را غصب کرده‌اند، برخوردی نمی‌شود؟ اگر هم اعتراض کنیم، فایده‌ای ندارد. در هر نقطه‌ای از شهر مغازه خوراک‌فروشی باز شده و صندلی‌ها‌ و میزهایشان را خصوصا عصر و شب داخل پیاده‌رو می‌گذارند. مردم مجبورند برای تردد، از کناره‌های خیابان استفاده کنند.
یاسمین از شیراز

  تبدیل خیابان زند به پیاده‌رو
خیابان زند تبدیل به پیاده‌رو و از طرفی محلی هم برای نشستن همراهان بیماران شده است. این‌که آمبولانس به بهانه ترافیک بدون این‌که بیماری در آن باشد از پیاده‌رو تردد کند و اگر عابری جلوی راهش بود آژیر بکشد، درست نیست. شیراز شهر گردشگری است اما در زمینه رسیدگی به این موضوعات خیلی کوتاهی می‌شود.
قلی زاده از شیراز