شهریار، شهر قدس و ملارد

برخورد با متخلفان انتخاباتی در شهرقدس

نویسنده:
مجموعه دستگاه قضایی شهرقدس برای بررسی و رسیدگی به پرونده‌ها، در مواردی که به اموال عمومی خسارت وارد شده باشد، با متخلفان برخورد می‌کند...
1396/03/13
مجموعه دستگاه قضایی شهرقدس برای بررسی و رسیدگی به پرونده‌ها،  در مواردی که به اموال عمومی خسارت وارد شده باشد، با متخلفان برخورد می‌کند.
 به گزارش همشهری ، دادستان عمومی و انقلاب شهر قدس  گفت:‌ با پایان انتخابات روند بررسی پرونده‌های تخلفاتی نامزدهای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با اولویت در حال رسیدگی است.
 مجید کاویانی با اشاره به این ‌که دستگاه قضایی وظیفه رسیدگی به پرونده‌های تخلفات انتخاباتی را برعهده دارد افزود: پرونده‌های جرائم انتخاباتی در شعبه ویژه رسیدگی می‌شود و امیدواریم که با رعایت اخلاق و موازین شرعی و قانونی و حقوق افراد و شهروندان و نامزدها، دیگر شاهد پرونده‌های این‌چنینی نباشیم.
کاویانی عنوان کرد: تمام تلاش دستگاه قضایی بر این بوده است که نسبت به هر پرونده‌ای که گشوده می‌شود، طبق قانون عمل کند و فرقی نمی‌کند که این پرونده مربوط به چه شخص و یا چه جناحی باشد؛  دادستانی در این زمینه  کار خودش را انجام می‌دهد.
دادستان عمومی و انقلاب شهر قدس با تأکید بر اینکه تخلفات کاندیداها تأثیری در اصل رأی آن‌ها ندارد افزود: بسیاری از پرونده‌ها در همان مراحل اولیه و با اخذ تعهد کتبی از افراد بررسی شد و تعدادی دیگر منطبق با تخلفات انجام‌شده در دادستانی در حال بررسی است، که شامل خسارت به اموال عمومی و به طرفیت شهرداری است.کاویانی خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه قضایی برای بررسی و رسیدگی به پرونده‌های متخلفان مصمم است و قطعاً با مستندسازی پرونده‌ها در مواردی که به اموال عمومی خسارت وارد شده باشد، با متخلفان برخورد می‌کند.

خفت‌گیری با استفاده از فضای مجازی
 فرمانده انتظامی شهر قدس از انهدام باند سارقان خفت گیر در این شهر خبر داد.
 به گزارش همشهری، فرمانده انتظامی شهر قدس، گفت:  در پی  اطلاع از وقوع 2 فقره  خفت گیری با استفاده از تلگرام در شهر قدس،بررسی پرونده  در دستور کار  قرار گرفت.
سرهنگ شاهپور فلاحی افزود: ماموران در بررسی و مصاحبه با مالباختگان متوجه شدند، یکی از سارقان از طریق تلگرام اقدام به شناسایی و ایجاد رابطه دوستی در فضای مجازی کرده و در قرار حضوری به سرقت وسایل افراد می کند.
این مقام انتظامی اظهار داشت:  پس از تشکیل پرونده  و مجوز های قضائی  و بررسی صحنه وقوع جرم و تصاویر دوربین های مداربسته ، 2 تن از سارقان با هویت معلوم شناسایی  و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.
وی  خاطر نشان کرد: متهمان در بازجویی ها اقرار کردند، از طریق تلگرام  شناسایی  و در قراری حضوری وجه نقد ، وسایل با ارزش و موبایل را سرقت می کردیم.  
فرمانده انتظامی شهر قدس از شهروندانی  که به این شیوه مورد سرقت و خفت‌گیری قرار گرفته اند،  خواست با مراجعه به پلیس آگاهی نسبت به شناسایی سارقان اقدام کنند.