گیلان

تاكید شورای شهر بر پاكسازی رودخانه‌های رشت

نویسنده:
جلسه صدو پنجاه و سوم شورای اسلامی شهر رشت بعد از دو هفته تعطیلات تابستانی با حضور اعضای شورا و پخش فیلمی كوتاه از تلف شدن ماهیان رودخانه زرجوب برگزار شد.
1395/06/02
به گزارش همشهری، در این جلسه مباحثی چون رد استعفای «محمود باقری خطیبانی» عضو شورا از سوی اعضای شورای شهر، سفر اعضای شورا به همراه شهردار رشت به چین و كره، پرداخت پاداش به مدیران شهرداری در ایام تعطیلی شورا معضل سنبل آبی و بررسی وضعیت تیم‌های فوتبال شهر رشت مطرح شد.
«محمد علی رفیعی نوده» رئیس شورای اسلامی شهررشت در ابتدا با پخش فیلمی كوتاه از تلف شدن ماهیان رودخانه زرجوب از وضعیت نابسامان رودخانه‌های رشت انتقاد كرد و افزود: اعضای شورای شهر با توسعه رشت و ساخت پیاده راه مخالف نیستند اما باید دیگر مسائل و معضلات رشت مانند آلودگی‌های رودخانه‌ها نیز دراولویت باشند.
در ادامه جلسه مصوب شد 2 نفر از اعضای شورا، شهردار رشت را در سفر به چین و كره جنوبی برای حضور در جشنواره خوراك‌شناسی در پاییز آینده همراهی كنند. استعفای محمود باقری خطیبانی نایب رئیس شورای شهر رشت نیز با یك رای موافق از سوی رفیعی نوده با مخالفت سایر اعضای شورا مواجه و رد شد.
سپس «فاطمه شیرزاد» رئیس كمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا نیز با تایید به تاخیر افتادن حقوق كارگران فضای سبز و پاكبانان بخش خصوصی گفت: اخیرا شاهد تاخیر در پرداخت حقوق‌ها هستیم. برای حل این مساله در كار گروه حمایت از اقشار آسیب پذیر در دور چهارم شورا اقدامات مناسبی انجام شد اما بازهم شاهد تاخیر در پرداخت حقوق كارگران فضای سبز و پاكبانان هستیم.
در ادامه «رضا رسولی» رئیس كمیسیون حمل ونقل شورا نیز با بیان اینكه در پاكسازی عینك رشت حضور گروه‌های مردم نهاد اتفاقی خوب و حركت اجتماعی خوبی بود، اظهار كرد: در 3 ماه اخیر اتفاقات بسیار خوبی در رشت با حضور نهادهای اجتماعی و مستقل از شهرداری افتادكه می تواند الگوی جدیدی از فعالیت و مشاركت در كشور باشد.
وی اظهار كرد: هر‌چند سنبل آبی می تواند 15 سال رشد كند و نیاز به پایش داریم اما این كار یك گام مهم محسوب می شود. رسولی همچنین خواستار احیای آبراهه پیربازار به قاضیان شد.