ایلام

استاندار ايلام:

اعتبار عمراني استان ۳ برابر شد

نویسنده:
استاندار ايلام گفت: اعتبارات عمراني استان باتوجه به تخصيص صد در صدي نسبت به سال گذشته ۳ برابر شده است.
1393/06/29
به گزارش روابط‌عمومي استانداري ايلام«‌محمدرضا مرواريد» در همايش فرمانداران استان ايلام، اظهار كرد: باتوجه به اين‌كه تخصيص اعتبارات در سال 92 زير 30‌درصد بود و اعتبارات امسال به‌صورت 100‌درصدي تخصيص يافته مي‌توان عنوان كرد كه اعتبارات در سال 93 سه برابر شده است. 
وي با اشاره به اين‌كه اعتبارات در اشتغال منطقه و رونق اقتصادي استان نقش مؤثري دارد، افزود: فرمانداران بايد در جذب بودجه تعيين شده تلاش كنند تا توان استان را در جذب اعتبارات بيشتر كنيم. 
استاندار ايلام درباره فعاليت شركت‌هاي ايراني در بخش‌هاي مختلف كشاورزي، عمران شهري و روستايي در استان‌هاي مرزي عراق تصريح كرد: در حال حاضر اراضي كشاورزي بسياري در بدره عراق است كه حاضرند آنها را به پيمانكاران ايراني واگذار كنند، بنابراين بايد فرمانداران، مردم و پيمانكاران را به فعاليت و استفاده از اين بازار پرسود عراق تشويق كنند. 
وي در ادامه با بيان اين‌كه مرز مهران و استان ايلام در چند ماه گذشته باوجود تحركات گروهك‌ تروريستي داعش در عراق امن بوده است، تأكيد كرد: بحث داعش در استان به‌ويژه در شهرستان‌هاي مرزي بايد به دقت در جلسات شوراي تأمين رصد شود. 
استاندار ايلام همچنين در زمينه زلزله اخير شهرستان آبدانان گفت: در شهرستان آبدانان ارقامي كه فعلاً پيش‌بيني شده 65 ميليارد تومان تسهيلات و 165 ميليارد تومان نيز به‌منظور بازسازي طرح‌هاي عمراني است و اعتبار 200 ميلياردي توماني اختصاص يافته در مناطق زلزله‌زده رقم بسيار خوبي است. 
اين مقام مسئول تأكيد كرد: ضرورت دارد با توجه به نزديكي فصل سرما هماهنگي‌هاي لازم با بنياد مسكن و دستگاه‌هاي ذي‌ربط به‌منظور حل مشكلات مناطق زلزله‌زده استان انجام شود.  وي به 2 فريضه نماز و زكات اشاره كرد و گفت: در اين زمينه نيز فرمانداران بايد اقدامات‌ ترويجي را انجام دهند و در زمينه زكات باتوجه به اين زكات جمع‌آوري شده در شهرستان در خود شهرستان هزينه مي‌شود و به همان ميزان نيز اعتبار دولتي اختصاص مي‌يابد بايد فعاليت‌هاي تبليغي مناسبي در شهرستان‌ها انجام شود. 
استاندار ايلام سرمايه‌گذاري در استان را يكي از راه‌هاي اصلي برون رفت استان از محروميت دانست و فرمانداران را به جذب سرمايه‌گذاران و هموار كردن راه‌هاي سرمايه‌گذاري در استان توصيه كرد و بيان داشت: در خصوص جذب سرمايه‌گذار بايد خود فرمانداران تلاش كنند و در صورت امكان با شناسايي سرمايه‌گذاران در حوزه شهرستان به جذب سرمايه‌ها اقدام كنند كه اين امر سبب رونق اقتصادي مي‌شود و پيگيري كارهاي اداري هم در استان انجام مي‌شود.