اسلامشهر

فاضلاب مهم‌ترین مشکل زیست‌محیطی اسلامشهر

نویسنده:
نشست رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر با اصحاب رسانه به مناسبت شروع سال جدید برگزار شد. به گزارش همشهری «رضا شایسته» در این نشست به بررسی مسائل زیست محیطی شهرستان پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین معضلات زیست محیطی در شهرستان اسلامشهر فاضلاب است...
1395/01/22
نشست رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر با اصحاب رسانه به مناسبت شروع سال جدید برگزار شد. به گزارش همشهری «رضا شایسته» در این نشست به بررسی مسائل زیست محیطی شهرستان پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین معضلات زیست محیطی در شهرستان اسلامشهر فاضلاب است. با وجود این‌که عملیات ساخت شبکه فاضلاب شهری در شهرستان آغاز شده است، اما روند اجرای این طرح به دلیل نیاز به اعتبار مالی بالا به کندی پیش می‌رود.وی اظهار امیدواری کرد با توجه به حساسیت موضوع، مقامات مسئول برای تأمین اعتبار لازم برای این طرح، اقدام‌های لازم را انجام دهند.
شایسته در ادامه گفت: در یک دهه اخیر حسگرهای جامعه از جمله حامیان محیط‌زیست، خبرنگاران و اقشار مختلف مردم در زمینه حفاظت از محیط زیست بسیار حساس شده اند و سیاست این اداره تعامل و همکاری با خبرنگاران و اصحاب رسانه است. وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در ابعاد مختلف جامعه افزود: نقدهای منصفانه از عملکرد افراد و اداره‌ها، زمینه‌ساز پیشرفت هرچه بیشتر امور و برنامه‌های اجرایی است و اداره محیط زیست با استقبال از همکاری صمیمانه اقشار مختلف مردم به‌ویژه خبرنگاران، رسانه‌ها، هر نوع انتقاد و پیشنهاد منصفانه را می‌پذیرد.شایسته معتقد است حفاظت از محیط زیست منحصر به یک بخش نیست و همکاری همه‌جانبه‌ای می‌طلبد و حفظ محیط زیست به‌صورت فرابخشی میسر است.

دیدار نوروزی فرماندار اسلامشهرو مدیر دامپزشکی تهران
در نشست مشترک «امیرالله حقیقی» فرماندار شهرستان اسلامشهر با مدیر کل دامپزشکی استان تهران که در فرمانداری شهرستان برگزار شد، مشکلات حوزه دامپزشکی مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش همشهری، در این نشست، حقیقی از تلاش‌های اداره دامپزشکی شهرستان برای ارتقای سطح بهداشت عمومی جامعه و نیز تامین امنیت غذایی قدردانی کرد.
همچنین «سید اصغر برائی نژاد» مدیر کل دامپزشکی استان تهران با تقدیر از پشتیبانی فرمانداری اسلامشهر برای ارائه خدمات هرچه بیشتر به تولیدکنندگان و شهروندانی که از خدمات دامپزشکی استفاده می‌کنند، به تشریح برنامه‌های این اداره کل در سال جدید در شهرستان‌های استان تهران پرداخت.در این نشست مشترک به برخی از مشکلات موجود در دامپزشکی شهرستان و راهکارهای رفع آنها نیز پرداخته شد.توجه جدی به بیماری‌های دام و انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از ابتلا و انتقال بیماری‌های واگیردار از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

راه‌اندازی آبنمای دومنظوره در شهرداری اسلامشهر
مدیرعامل سازمان پارك‌ها و فضای سبز شهرداری از راه اندازی و بهره برداری از  آبنمای دومنظوره شهرداری خبر داد كه در محوطه شهرداری مركز قرار دارد. به گزارش روابط عمومی شهرداری اسلامشهر «هوشمند عسگریان» گفت: این آبنمای دومنظوره به صورت امانی از سوی سازمان پارك‌ها و فضای سبز ساخته شده و ذخیره‌گاه آب برای آبیاری فضاهای سبز بلوار اصلی شهر ابتدای باغ فیض، مقابل شهرداری و بلوار باند كندرو خواهد بود. با راه اندازی این  آبنما و حذف انشعاب فعلی (انشعاب شهری) مبلغ 40 میلیارد ریال در هزینه خرید انشعاب و ماهانه مبلغ 500 میلیون ریال در هزینه مصرفی آب صرفه جویی خواهد شد.