خوزستان

15 میلیارد تومان؛ هزینه طلاکاری گنبد حرم حضرت علی (ع)

نویسنده:
رئیس ستاد عالیات خوزستان گفت: طرح بازسازی و طلاکاری گنبد حرم مطهر حضرت علی (ع) که افتخار آن نصیب مردم خوزستان شده است‌ 150میلیارد ریال هزینه دارد..
1394/12/10
رئیس ستاد عالیات خوزستان گفت: طرح بازسازی و طلاکاری گنبد حرم مطهر حضرت علی (ع) که افتخار آن نصیب مردم خوزستان شده است‌ 150میلیارد ریال هزینه دارد. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدمحمود موسوی» افزود: بازسازی و طلاکاری گنبد حرم حضرت علی (ع) 18ماه هدفگذاری شده، ولی از 4 ماه پیش این طرح با حضور یکصد نفر از نیروهای فنی خوزستان شروع شده است. وی اظهار کرد: گنبد طلایی حرم حضرت علی(ع) 300سال پیش در زمان نادرشاه ساخته شده ولی به مرور زمان اغلب خشت های گنبد فرسوده شدند و نیاز به بازسازی دارند. موسوی مساحت گنبد حرم علوی را 650متر مربع بیان کرد و افزود: برای شروع بازسازی گنبد 4‌کارگاه برای سیمان کاری ومرمت خشت ها فعال شده است. وی طلای مورد نیاز گنبد حرم مطهر حضرت علی(ع) را 100کیلوگرم  برآورد کرد و افزود: برای اجرای طرح نوسازی و طلاکاری گنبد به 50میلیارد ریال وجه نقد نیازداریم که امیدواریم با مشارکت مردم ولایت مدار و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در این طرح الهی هرچه زودتر کار طلاکاری گنبد حرم علوی به سرانجام برسد.  رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه تاکنون برای اجرای طرح های بازسازی عتبات مقدسه در عراق و سوریه ، به هیچ عنوان از اعتبارات دولتی استفاده نشده‌است و نخواهد شد افزود: همه هزینه ها و اعتبارات مورد نیاز ، از سوی مردم خوزستان تامین شده است.

3 طرح در دست  انجام
3 طرح بازسازی و مشارکتی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در عراق و سوریه در دست انجام است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان این خبر افزود: اکنون نوسازی و توسعه حرم حضرت زینب(س) طرح مشارکت در ساخت صحن حضرت فاطمه(س) در نجف اشرف و ساخت 2 در از حرم حضرت مسلم ابن عقیل (ع) توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در دست انجام است. موسوی، مردم خوزستان را به لحاظ مشارکت در طرح های بازسازی عتبات مقدسه در عراق و سوریه پیشتاز خواند و افزود: ستادهای شهرستانی ستاد عتبات به‌خصوص اهواز ، آماده دریافت نذور و کمک های نقدی مردم هستند. ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به تازگی طرح طلاکاری و نوسازی ایوان طلای حرم حضرت علی(ع) را با اعتبار 120میلیارد ریال از هدایای مردمی به پایان رسانده است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همراهی و مشارکت مردم یکی از برگ های برنده نظام اسلامی است، افزود: این مشارکت با حضور مردم در انتخابات جلوه بسیار زیبایی داشت و چشم جهانیان نیز به این حضور بود. وی انتخابات را نمایش اتحاد مردم و اقتدار نظام اسلامی توصیف و اظهار کرد: انتخابات روحیه همبستگی ملی را تقویت کرد و نفس تازه ای در جامعه‌دمید.