چهارمحال بختياری

بهره برداری از سردخانه بزرگ بروجن

نویسنده:
مدیرصنایع جهاد کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری گفت: سردخانه 8 هزارتنی شهرستان بروجن به بهره‌برداری می‌رسد...
1394/10/27
مدیرصنایع جهاد کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری گفت: سردخانه 8 هزارتنی شهرستان بروجن به بهره‌برداری می‌رسد.
طهمورث فتاحی در گفت و گو با همشهری افزود: این سردخانه به منظور نگهداری محصولات کشاورزی در شهر فرادنبه شهرستان بروجن به مجموع سردخانه‌های استان اضافه می‌شود.
وی اظهار کرد: طرح سردخانه 8‌ هزارتنی شهرستان بروجن با زیربنای 6 هزارمترمربع و با صرف اعتبار بیش از 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات تسهیلات بانکی و آورده شخصی توسط بخش خصوصی در مدت 2 سال ساخته شده است که با بهره‌برداری از آن، زمینه اشتغال 15 نفر فراهم شده است.
فتاحی افزود: با توجه به این‌که استان درتولید محصولات کشاورزی دارای جایگاه مناسبی درکشوراست به منظورنگهداری وجلوگیری ازکاهش کیفیت این محصولات سردخانه 8 هزارتنی چند منظوره همزمان با دهه فجر در شهرستان بروجن به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه این شهرستان دربخش کشاورزی و زراعت و باغبانی، سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی را از طرح‌های توجیه دار این منطقه عنوان کرد.
فتاحی با اشاره به این‌که وجود سردخانه‌ها برای تنظیم بازار و رفع نیاز مردم در مواقع ضروری بسیار حیاتی هستند، افزود: در حال حاضر اقلامی از جمله میوه و سیب زمینی، گوشت مرغ و قرمز به میزان 150هزار تن در سردخانه‌های استان نگهداری می‌شوند.
مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان گفت: احداث سردخانه‌های بزرگ در استان می‌تواند بستر نگهداری میوه و محصولات کشاورزی را در موقع غیر ضروری فراهم کند و این کار به تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها نیز کمک می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: گردش سرمایه، امکان دسترسی آسان، هزینه کم و سریع کشاورزان به خصوص سیب‌زمینی کاران استان به مکان نگهداری محصول و ظرفیت تبدیل مواد از ویژگی‌های اجرای این طرح در استان است.