موضوعات
شاهرود

میامی بیمارستان می‌خواهد

نویسنده:
جمعیت 40 هزار نفری شهرستان میامی در استان سمنان بیمارستان ندارند.
1395/11/24
یکی از شهروندان میامی با گلایه از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در درمانگاه این شهربه ایرنا گفت: بارها برای درمان فرزندم مجبورشدم به شاهرود مراجعه کرده و درآنجا ساعت‌ها برای گرفتن نوبت از پزشک متخصص وقت صرف کنم.
فاطمه اصغری افزود: اگربه بیمارستان‌ها ومطب‌های پزشکان شاهرود بروید، می‌بینید که بسیاری ازمراجعان، افرادی هستند که ازشهرستان میامی آمده اند.
وی کمبود پزشک درمانگاه شبانه روزی میامی را یادآور شد وگفت: ازدحام مراجعان موجب می‌شود ساعت‌ها درانتظاربمانند.
تیمورقاسمی یکی ازاهالی روستای هونستان میامی هم گفت: بسیاری از مردم این شهرستان وبه ویژه روستاییان ازنظرمالی مشکلات زیادی دارند.
وی افزود: برای این افراد مراجعه به بیمارستان‌های شاهرود و سایر شهرهای همجوار، هزینه‌های هنگفتی را تحمیل می‌کند.
محمد مهدی کریمی فرماندارمیامی نیز با اشاره به 6 بازدیدی که تاکنون از این مرکز درمانی انجام داده است، گفت: علاوه برساکنان منطقه، سالانه میلیون‌ها مسافرازاین شهرستان عبورمی کنند که رفع نیازهای احتمالی آن‌ها ساخت بیمارستان را بیشتر توجیه می‌کند.
وی مرکز درمانی میامی را مرکز تروما خواند وگفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درجه بندی این مرکز را اعلام کنند و بگویند تا چه میزان می‌تواند به مردم خدمت رسانی کند؟
عباسعلی اصغری عضوشورای اسلامی شهرمیامی نیزگفت: ازسال 72 برای ساخت بیمارستان میامی اقدام‌هایی شده اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.
وی تصریح کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ساخت بیمارستان 32 تختخوابی را معقول نمی‌دانند درحالی که درکشورچنین بیمارستان‌هایی با تمامی امکانات درچند شهروجود دارد.
شماری ازشهروندان میامی دراستان سمنان با انتقاد ازنداشتن بیمارستان دراین شهرستان 40هزارنفری گفتند: نداشتن بیمارستان مجهزبه عنوان یکی ازنیازهای ضروری این شهرستان، شرایط سختی را برای بیماران ایجاد کرده است.
با گذشت 5سال از شهرستان شدن میامی، اداره‌های دولتی و امکانات اولیه زیرساختی البته با کندی جای خود را در این شهرستان پیدا می‌کنند، برخی به سرعت و برخی هم با کندی.
درخواست‌های مردمی برای ساخت بیمارستان در میامی به بیش از 20 سال قبل بر می‌گردد تا مجبورنباشند درگرما وسرما، وقت و بی وقت، بیماران خود را برای درمان به شهرهای اطراف ببرند.
بسیاری ازمردم میامی، بیماران خود را با طی حدود 60 کیلومتر برای درمان به شاهرود منتقل می‌کنند که این مسیر برای روستاییان به تناسب موقعیت به طورمعمول بیشترمی شود.
صرف هزینه، وقت زیاد و خطرهای احتمالی ازپیامدهای انتقال بیماران به شاهرود است.
به گفته برخی مسئولان میامی، ساخت بیمارستان دراین شهرستان نه تنها نیاز اهالی را رفع می‌کند، مورد استفاده بسیاری ازمسافران و زائران امام هشتم (ع) نیزخواهد بود.
بروز تصادف‌های مرگبارجاده ای درحوزه راه‌های این شهرستان هم ساخت بیمارستان را بیش ازپیش توجیه می‌کند تا مصدومان احتمالی تصادف‌ها درسریع ترین زمان درمان شوند.
این روزها مردم و مسئولان میامی یک صدا از نیازاین شهرستان به داشتن یک بیمارستان مجهزصحبت می‌کنند.
به گفته آن ها، درمانگاه شبانه روزی میامی که دربرخی بنرها و نامه‌ها از آن با عنوان بیمارستان امام رضا(ع) نام برده می‌شود، با توجه به حجم کار و نبود امکانات لازم، دیگر پاسخگوی نیاز شهرستان نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code