موضوعات
شاهرود

مقابله با گردشگری غیرمجاز

نویسنده:
دادستانی شاهرود با تورهای گردشگری غیرمجاز برخورد می‌کند...
1396/05/15
دادستانی شاهرود با تورهای گردشگری غیرمجاز برخورد می‌کند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: بر اساس حکم دادستان شاهرود با فعالان گردشگری غیرمجاز در این شهرستان برخورد قانونی می‌شود.
به گزارش ایسنا حمیدرضا حسنی با اعلام این خبر افزود: با هدف ساماندهی فعالیت تاسیسات گردشگری و جلوگیری از فعالیت عوامل غیرمجاز گردشگری، از فعالیت گروه‌های غیرمجاز در این حوزه به طور جدی جلوگیری می‌شود.
وی گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، برخورد قانونی با این افراد در جلسات متعدد کمیته گردشگری شهرستان شاهرود مطرح شد و با توجه ویژه فرماندار و حمایت قاطع دادستان شاهرود از این موضوع، بر اساس تبصره 2 ماده 7 قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگری و آئین نامه‌های مربوطه حکم صریح مبنی بر جلوگیری و برخورد قانونی با عوامل غیر مجاز گردشگری صادر و به فرماندهی انتظامی و دیگر مراجع ذیصلاح ابلاغ شد.
حسنی افزود: با توجه به موقعیت ویژه شهرستان شاهرود در حوزه گردشگری، برخی از افراد سودجو با سوء استفاده از استقبال مردم از گردشگری با استفاده از تبلیغات در فضای مجازی، چاپ اقلام تبلیغاتی، توقف در میادین اصلی شهر بدون شناخت کافی از گردشگری اقدام به برگزاری تورهای غیرمجاز و اسکان مسافران می‌کنند.
وی گفت: جذب غیر مجاز گردشگر علاوه بر وارد کردن لطمه جبران ناپذیر به پیکره صنعت گردشگری و به خطر انداختن امنیت سرمایه‌گذاری در این حوزه، سلامت اجتماعی گردشگران را نیز به خطر می‌اندازد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود با تأکید بر این‌که برگزاری هر نوع تور و سفر گروهی داخلی و خارجی و اسکان گردشگران باید از طریق تاسیسات گردشگری مجاز انجام شود، از علاقمندان به سفر و گردشگری درخواست کرد با مراجعه به سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اطلاعات لازم را در خصوص واحدهای مجاز به دست آورده و سفرهای خود در قالب توررا از این طریق برنامه‌ریزی کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code