موضوعات
شاهرود

مسافران و مسافربرهای مسیر سمنان – گلستان سرگردانند

نویسنده:
برخی رانندگان ومسافرانی که ازمسیرشاهرود- گرگان و شاهرود- آزادشهر، رفت وآمد می‌کنند، خواستارساماندهی خودروهای سواری مسافربرشخصی این مسیرها هستند...
1395/03/11
 برخی رانندگان ومسافرانی که ازمسیرشاهرود- گرگان و شاهرود- آزادشهر، رفت وآمد می‌کنند، خواستارساماندهی خودروهای سواری مسافربرشخصی این مسیرها هستند.
به گزارش ایرنا، یک راننده مسیرشاهرود- گرگان گفت: مسافرانی که ازطریق پایانه سوارخودرو می‌شوند، پوشش بیمه ای دارند در حالی که مسافربرهای شخصی این امکان را ندارند.
وی افزود: مبلغ ناچیز درکاهش کرایه مسافربرهای شخصی در مقابل پوشش بیمه ای خطرات حوادث جاده ای، رقم قابل توجهی نیست.
یک مسافر شاهرود به آزادشهر هم گفت: ازدحام مسافربرهای شخصی درمقابل پایانه وهجوم رانندگان برای سوارکردن مسافرها و همچنین پیشی گرفتن رانندگان شخصی ازیکدیگر، باعث سردرگمی و آزارمردم می‌شود.
زهرا اکبری با بیان اینکه حلقه زدن تعدادی راننده اطراف مسافران وبه خصوص بانوان صورت خوشی ندارد، خواستار تسریع درساماندهی این وضعیت شد.

فروش امتیاز خط نداریم
رئیس اداره پایانه‌ها وحمل ونقل شاهرود دراین زمینه گفت: در شبکه حمل ونقل عمومی فروش امتیازخط وجود ندارد.
حسن صادقی افزود: با توجه به تشکیل شرکت‌های حمل ونقل عمومی وضوابط موجود مدیران شرکت‌ها باید وسایل نقلیه عمومی مورد نیازخود را تامین کنند.
وی ادامه داد: رانندگانی که دراین شرکت‌ها جذب می‌شوند باید دارای کارت هوشمند، کارت سلامت، تائیدیه اداره اماکن نیروی انتظامی، تاییدیه بیمه و موارد لازم نیروی انتظامی باشند.
صادقی با بیان این‌که ورود مسافربرهای شخصی در موضوع حمل و نقل مسافر جایگاه قانونی ندارد، تأکید کرد: نیروی انتظامی در ساماندهی و جداسازی این رانندگان و ماشین‌های آنها از محوطه مذکور باید حضور پررنگ تری داشته باشد.
رییس اداره پایانه‌ها و حمل و نقل شاهرود گفت: تاکنون تخلف از قانون برای شرکت‌های بومی حمل ونقل عمومی شهرستان شاهرود گزارش و پرونده ای نیز ثبت نشده است.
این مسئول افزود: شرکت‌های حمل ونقل عمومی اتوبوسرانی برون شهری مدیرفنی وبازرس دارند و قبل ازحرکت وسیله نقلیه کاملا بررسی می‌شوند.
صادقی با اشاره به این‌که این بررسی‌ها دراتوبوس‌ها شامل سامانه روشنایی، کمربندهای ایمنی،سلامت فیزیکی خودرو و لاستیک‌ها می‌شود، تصریح کرد: تاکنون از درراه ماندن اتوبوس‌های شاهرودی گزارشی دریافت نشده است.

حضورپلیس درمحورها
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود نیزگفت: ایستگاه پلیس از حدود دو ماه قبل در میدان امام رضا (ع) این شهرمستقر شده و از صبح تا شامگاه ماموران راهور برای ارائه خدمات به مسافران و انجام سایر ماموریت‌های خود حضور دارند.
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده افزود: ماموران پلیس با هر تخلف در این حوزه برخورد قاطع کرده و در مرحله نخست متخلفان را جریمه و اعمال قانون می‌کنند.
وی تأکید کرد: چنانچه مسافربرهای شخصی درمسیرهای برون شهری اصراربرتخلف داشته باشند، خودرو و گواهینامه راننده آنها توقیف خواهد شد.
این مقام انتظامی با بیان این‌که حفاظت ازجان مردم و مسافران برای پلیس اهمیت فراوان دارد و ساماندهی اموربرای کاهش مشکلات مردم ضروری است ازمردم خواست برای راحتی و آسایش خیال خود ازخودروهای دارای مجوزهای تایید شده عمومی در مسافرت‌های درون و برون شهری استفاده کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود تأکید کرد: برای نظارت بیشتر درآینده نزدیک واحد گشتی سواره پلیس هم دراطراف پایانه مسافربری مسیرشاهرود- آزادشهر و شاهرود- گرگان مستقر خواهد شد.
راه ارتباطی شاهرود - آزادشهر، 125 کیلومتر و جاده شاهرود به گرگان از مسیر توسکستان 110 کیلومتر است. در این 2 مسیرهر روز تعداد زیادی   با استفاده از سواری‌های کرایه عمومی و خصوصی رفت و آمد می‌کنند. آنچه موجب نگرانی برخی مسافران می‌شود، فعالیت تعدادی خودروی سواری شخصی است که نظارتی از سوی دستگاه‌های مسئول بر فعالیت آنها نمی‌شود. با این همه،30 سواری عمومی در این 2 مسیر فعالیت می‌کنند، که 12 خودرو درمسیرشاهرود- آزادشهر و 18 سواری نیز در مسیر شاهرود- گرگان کار می‌کنند.
حضور تعداد زیاد سواری‌های مسافربر شخصی در این مسیرها، علاوه براینکه دغدغه مسافران را درپی دارد، ناراحتی رانندگان خودروهای عمومی را نیز که زیرنظر سازمان پایانه‌ها کار می‌کنند، سبب شده است.
  • ازدحام مسافربرهای شخصی درمقابل پایانه وهجوم رانندگان برای سوارکردن مسافرها و همچنین پیشی گرفتن رانندگان شخصی ازیکدیگر، باعث سردرگمی و آزارمردم می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code