موضوعات
شاهرود

بسطام و بهترین زردآلوی ایران

نویسنده:
10 درصد زردآلوی کشور درباغ‌های بسطام شهرستان شاهرود تولید می‌شود. فرماندارشاهرود با اشاره به تولید گونه‌های مختلف و کم نظیر زردآلوی بسطامی به ایسنا گفت: بیش از 30 گونه متفاوت از زردآلو در 3 هزار و 800 هکتار از باغ‌های بسطام و شهرستان شاهرود تولید می‌شود...
1396/04/18
10 درصد زردآلوی کشور درباغ‌های بسطام شهرستان شاهرود تولید می‌شود. فرماندارشاهرود با اشاره به تولید گونه‌های مختلف و کم نظیر زردآلوی بسطامی به ایسنا گفت: بیش از 30 گونه متفاوت از زردآلو در 3 هزار و 800 هکتار از باغ‌های بسطام و شهرستان شاهرود تولید می‌شود.
سید محمد رضا هاشمی افزود: زردآلو‌های معروفی چون جهانگیری،رجبعلی و نصیری از نمونه‌های تولید شده در باغ‌های منطقه بسطام به حساب می‌آیند.
وی ادامه داد: سالانه بیش از 40 هزارتن زردآلو در شهرستان شاهرود و به ویژه منطقه بسطام تولید می‌شود.
فرماندار شاهرودگفت: با توجه به سرما زدگی امسال پیش بینی می‌شود که این مقدار با کاهش 50 درصدی به 20 هزار تن برسد.
وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات ایجاد مرز هوایی در شاهرود تأکید کرد: این مهم باعث تحول دراقتصاد منطقه، گسترش صادرات و به ویژه محصولات باغی وزراعی به صورت تازه خوری به کشورهای منطقه آسیای میانه وکشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد شد.
هاشمی افزود: برپایی دفترنمایندگی گمرک درشاهرود هم که با پیگیری مسئولان به انجام رسید گام مهمی درکاهش تردد به مرکز استان و تسهیل درصادرات شده است.
وی یاد آورشد: نخستین بار درسال 94، محصول زردآلوی بسطام شهرستان شاهرود به مالزی و انگور شاهرود نیز به عربستان صادر شد.
وی ادامه داد: ازمحل اعتبارات تملک دارایی دربودجه امسال یک میلیارد تومان برای تسریع درساماندهی امورفرودگاه شاهرود برنامه ریزی شده است تا درصادرات از این فرودگاه گشایشی انجام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code