موضوعات
کرمان

600 خانه نو در رابر

نویسنده:
ششصدمین واحد مسکونی شهری و روستایی بازسازی شده از سیل 93 در رابر کرمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت...
1396/05/16
ششصدمین واحد مسکونی شهری و روستایی بازسازی شده از سیل 93 در رابر کرمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت. به گزارش فارس، علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در حاشیه افتتاح این واحدهای مسکونی اظهار کرد: ستاد بحران استان کرمان بلافاصله بعد از سیلاب سال 93 رابر تشکیل و میزان خسارت برآورد شد و اعتباراتی برای بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از سیل اختصاص یافت.
وی با بیان این‌که تاکنون 600 واحد مسکونی مقاوم به بهره‌برداری رسیده است، گفت: با این روند اگر زلزله‌ای هم در روستاها داشتیم، مانند زلزله هفته‌های گذشته اما با توجه به مقاوم‌سازی منازل خسارتی رخ نداده است. رزم‌حسینی همچنین از آغاز پرداخت تسهیلات واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل 95 در شهرستان رابر از امروز خبر داد و عنوان کرد: متقاضیانی که منازل مسکونی آنها در اثر سیل 95 تخریب شده است از امروز می‌توانند به بنیاد مسکن شهرستان رابر مراجعه و تسهیلات دریافت کنند. وی گفت: این تسهیلات در شهر 30 میلیون تومان با نرخ سود پنج درصد و بلاعوض 6 میلیون تومانی و در روستاها 25 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود پنج درصد و 5 میلیون تومان بلاعوض به متقاضیان پس از تشکیل پرونده اعطا می‌شود.
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان نیز اظهار کرد: مجموع اعتبار تخصیص یافته در قالب تسهیلات بازسازی و کمک بلاعوض در شهرستان رابر بالغ بر 280 میلیارد ریال بوده و به یک هزار و 50 واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده از سیل سال 93 اختصاص یافته است. علی‌اکبر سلطانی‌نژاد بیان کرد: تاکنون 600 واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده و 750 واحد در مراحل نازک کاری هستند.
 وی افزود: طی چند سال اخیر 2 هزار و 700 واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی استان کرمان مقاوم‌سازی شده است.
سلطانی‌نژاد بیان کرد: برای سیل 95 شهرستان رابر نیز بالغ بر 800 واحد مسکونی در شهرستان رابر تسهیلات داده می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code