موضوعات
کرمان

کرمان پیر می‌شود

نویسنده:
مدیرکل بهزیستی کرمان از افزایش جمعیت سالمند استان خبرداد...
1396/07/17
مدیرکل بهزیستی کرمان از افزایش جمعیت سالمند استان خبرداد.
به گزارش ایرنا، عباس صادق زاده گفت: رشد سالمندی استان کرمان در آخرین سرشماری از6/7درصد به 8 درصد رسیده و سالانه به سرعت در حال افزایش است.
وی افزود: آمار سالمندی کشور در سرشماری سال 95 به 10 درصد و استان کرمان به 8 درصد افزایش پیدا کرده است که توجه و همکاری ویژه تمامی مسئولان و مردم را نسبت به حل این مساله اجتماعی می‌طلبد.
این مسئول تصریح کرد: اکنون جمعیت استان کرمان 3 میلیون و 164 هزار و 718 نفر است که 253 هزار و 53 نفر آن‌ها سالمند هستند.

رشد زاد و ولد درکرمان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: رشد موالید در استان کرمان1/2درصد بوده و اکنون رشد آن به 1/4درصد رسیده است و نسبت به رشد موالید رشد سالمندی بیشتر بوده است.
وی افزود: ارتقای سلامت سالمندی با توجه به مشکلاتی ازجمله هزینه‌های درمانی وضریب امنیت باید افزایش یابد زیرا با افزایش سلامت سالمندان شاهد تکریم سالمندان نیزخواهیم بود وبهزیستی اقداماتی در این زمینه انجام داده است.
صادق زاده بیان کرد: با پیگیری اداره کل بهزیستی کرمان در شورای سالمندی استان به ریاست استاندارمصوب شد که درمطب پزشکان، پارک‌ها واتوبوس‌های خط واحد مکان وصندلی ویژه سالمندان در نظرگرفته شود.

مناسب سازی فضا برای سالمندان
وی به اختصاص 3میلیارد تومان به دستگاه‌های اجرایی با همکاری سازمان برنامه و بودجه استان به منظور مناسب سازی ادارات برای سالمندان و تکریم از آنها اشاره کرد و گفت: اداره کل بهزیستی استان کرمان مراکز ساماندهی سالمندان را از شبانه روزی به مراکز روزانه تبدیل کرد و این کار را از 3 سال پیش آغاز کرده و هرسال درحال توسعه آن هستیم.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان این‌که اکنون 5 مرکز ساماندهی شبانه روزی سالمندان در استان فعال است، افزود: این مراکز تعداد زیادی سالمند نگهداری می‌کنند و 3 مرکز به صورت روزانه فعالیت دارند.
وی عنوان کرد: مراکز روزانه سالمندی به مسائل مورد نیاز سالمندان از جمله آموزش، تغذیه، توان بخشی مانند فیزیوتراپی، کار درمانی و بیان خاطرات می‌پردازند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code