موضوعات
کرمان

کرمان؛ استان اول بوم‌گردی

نویسنده:
استان کرمان رتبه اول بوم‌گردی را در کشور کسب کرده است...
1396/05/16
استان کرمان رتبه اول بوم‌گردی را در کشور کسب کرده است.
استاندار کرمان با اعلام این خبر به ایرنا گفت: تاکنون ۱۲۰ واحد بوم‌گردی از ۲۰۰ واحد بومگردی کشور در استان کرمان راه‌اندازی شده که موجب آبادانی هر منطقه و اشتغالزایی افراد شده است.
علیرضا رزم‌حسینی، در دیدار با نمایندگان عشایر استان کرمان گفت: با توسعه صنایع دستی عشایر کار بزرگی در حوزه اقتصاد عشایری استان رقم می‌خورد.
وی افزود: این واقعیت را که پیشرفت تکنولوژی جامعه شهری و روستایی سازمان عشایری را تحت تاثیر قرار داده است را باید بپذیریم.
رزم‌حسینی بیان کرد: عشایر از یک طرف اصرار بر زندگی عشایری دارند و از سوی دیگر امکانات، ارتباطات و فضاهای مجازی را نمی‌توانند نادیده بگیرند.
وی با اشاره به این‌که باید کمیته ویژه‌ای مختص عشایر گذاشت و در مجلس شورای اسلامی هم یک طرح اساسی با استفاده از تجربیات جهانی داده شود، عنوان کرد: جامعه عشایری باید تکلیف خود را بین جامعه مدرنیته و عشایری بداند.
استاندار کرمان با اشاره به این‌که ما باید توقعاتمان را با شرایط موجود وفق دهیم، گفت: استان کرمان رتبه اول بوم‌گردی را در کشور کسب کرده و تاکنون ۱۲۰ واحد بوم‌گردی از ۲۰۰ واحد بومگردی کشور در استان کرمان راه‌اندازی شده که موجب آبادانی هر منطقه و اشتغالزایی افراد شده است.
رزم‌حسینی با بیان این‌که در حد مقدورات به مردم قول می‌دهیم، اظهارکرد: امسال منابع خوبی برای عشایر شمال و جنوب استان کرمان گذاشته شده و امیدواریم بتوانیم با وام‌های اشتغالزایی ارزان قیمت و آموزش رایگان زمینه اشتغال عشایر را فراهم کنیم.
استاندار کرمان همچنین با اشاره به این‌که توسعه صنایع دستی عشایر گام مهمی در حوزه اقتصاد عشایری است، تأکید کرد: از طرح‌های مرتبط با صنایع دستی عشایر استقبال می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code