موضوعات
کرمان

کاهش جمعیت کشاورزان کرمانی

نویسنده:
بیش از ۳۷ درصد مشاغل استان کرمان در بخش کشاورزی است اما در این زمینه ریزش داریم...
1396/05/21
بیش از ۳۷ درصد مشاغل استان کرمان در بخش کشاورزی است اما در این زمینه ریزش داریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این مطلب به فارس گفت: دوسالانه اشتغال استان تهیه شده که مجموعه ورودی بازار کار استان است و پیش‌بینی شده که طی این مدت ۳۶ هزار شغل در استان ایجاد کنیم که سهم رفسنجان ۳ هزار شغل است.
رضا اسماعیلی با بیان این‌که باید زمینه ایجاد این تعداد شغل فراهم شود و سهم هر دستگاه مشخص شده است، تصریح کرد: بیش از ۳۷ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است در حالی که در کشور زیر ۲۰ درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ادامه داد: امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کارگروه اشتغال کشور در نظر گرفته شده است که سهم استان کرمان حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان است و برای استفاده از این مبلغ طرح‌های کارشناسی شده باید مطرح شود که اشتغال داشته باشند.
وی عنوان کرد: امسال بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان وام‌های خانگی خرد و کوچک سهم استان است که هنوز تقسیم‌بندی شهرستان‌ها کامل نشده و هر شهرستانی که پای کار باشد می‌تواند جذب بیشتری داشته باشد.
وی با بیان این‌که ۱۷ هزار نفر در سامانه کارورزی استان ثبت نام کردند، یادآور شد: امسال ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی با سود 4 درصد در استان پرداخت می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code