موضوعات
کرمان

پروژه فروکروم رفسنجان با سرمایه چین

نویسنده:
فرماندار رفسنجان از افتتاح رسمی پروژه فروکروم با سرمایه‌گذاری چینی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی و در مهر ماه خبرداد...
1396/05/15
فرماندار رفسنجان از افتتاح رسمی پروژه فروکروم با سرمایه‌گذاری چینی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی و در مهر ماه خبرداد.
به گزارش تسنیم حمید ملانوری ادامه داد: نیروگاه خورشیدی با سرمایه‌گذاری اتریشی‌ها نیز آماده بهره برداری است.
وی اظهار کرد: از زمان شکل‌گیری طرح مثلث توسعه اقتصادی،ستاد آن در شهرستان‌ها فعال شد که دررفسنجان هم با همگرایی که وجود دارد توانستیم در سرمایه‌گذاران انگیزه ایجاد کنیم.

افزایش سرمایه‌گذاری‌ها
این مسئول با اشاره به این‌که سرمایه‌گذاری‌های خوبی در این شهرستان انجام شده است، افزود: در روستاهای شهرستان زیرساخت‌ها و امکاناتی وجود دارد که بلااستفاده مانده بودند و با وجود این امکانات اما اشتغال و رونقی در روستاها نبود و موجب مهاجرت روستاییان شده بوده که طرح احیاگران آبادی را مطرح کردیم.
وی طرح احیاگران آبادی را طرحی بومی دانست وگفت: این طرح درشهرستان تدوین شده و با اجرای آن به رونق تولید و اشتغال پایدار در روستاها کمک می‌شود.
فرمانداررفسنجان درتشریح اهداف طرح احیاگران آبادی تصریح کرد: در روستاها با ایجاد واحدهای تولیدی کوچک پایه اشتغال پایداری را بنا می‌گذاریم و با ارائه تسهیلات و آموزش‌های لازم ازآن حمایت می‌کنیم.

شورای اقتصاد مقاومتی روستاها
ملانوری به تشکل ستاد اقتصاد مقاومتی در اکثر روستاهای شهرستان اشاره و بیان کرد: شورای اقتصاد مقاومتی روستاها با محوریت مساجد و عضویت امام جماعت، شوراها، دهیار، سرمایه‌گذار، نماینده جهادکشاورزی و بسیج تشکیل شده است.وی افزود: در کنار سرمایه‌گذاری در روستاها بازی‌های بومی و محلی مناطق شناسایی و احیا می‌شوند و در این رابطه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش وجوانان همکاری می‌کنند تا فضای مفرحی در روستاها ایجاد شود. فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: در شهرستان ۱۵۰ روستای دارای دهیاری داریم که ۲۰۰ طرح برای این تعداد روستا معرفی شده که این طرحها توسط کمیته تهیه و بررسی طرح‌های اشتغالزای روستایی با مسئولیت جهاد کشاورزی بررسی می‌شوند.

عدالت در سرمایه‌گذاری
ملانوری با اشاره به این‌که عدالت درتوزیع سرمایه‌گذاریکی ازبندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: تأکید ما نیز برعدالت محوربودن سرمایه‌گذاری است تا یک عده مجبوربه مهاجرت نشوند.
نماینده عالی دولت درشهرستان رفسنجان عنوان کرد: حدود ۵ هزارمیلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه‌گذاری دررفسنجان امضا شده که1500میلیارد تومان آن اجرایی شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code