موضوعات
کرمان

وام‌ مشاغل خانگی در ریگان

نویسنده:
وام‌های مشاغل خانگی در قالب تسهیلات 5 میلیون تومانی به افراد جویای کار در شهرستان ریگان از توابع استان کرمان پرداخت می‌شود. معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری ریگان به ایسنا گفت: این تسهیلات در زمینه طرح‌های اولویت دار کشاورزی و صنایع دستی در این شهرستان پرداخت می‌شوند...
1396/07/23
 وام‌های مشاغل خانگی در قالب تسهیلات 5 میلیون تومانی به افراد جویای کار در شهرستان ریگان از توابع استان کرمان پرداخت می‌شود.
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری ریگان به ایسنا گفت: این تسهیلات در زمینه طرح‌های اولویت دار کشاورزی و صنایع دستی در این شهرستان پرداخت می‌شوند.
محمد مطهری نیا افزود: تلاش دولت دوازدهم گسترش اشتغال‌های خرد روستایی در این شهرستان است.
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان از فعالیت 32 صندوق خرد روستایی در شهرستان ریگان خبر داد و گفت: این صندوق‌های خرد روستایی در قالب پروژه بین المللی جف و معین اقتصادی راه اندازی شده است.
مطهری نیا با بیان اینکه تاکنون صندوق‌های خرد روستایی طرح بین المللی جف برای بیش از700 خانوار شغل ایجاد کرده است، افزود: برخی ازاین صندوق‌ها بیش از10میلیون تومان اعتبارهزینه کرده‌اند.
وی عنوان کرد: اشتغال‌های ایجاد شده توسط این صندوق‌ها در زمینه دامپروری، کشت گیاهان دارویی، احداث گلخانه و خیاطی است.
معاون عمرانی وبرنامه‌ریزی فرماندارریگان درادامه به راه اندازی کارگاه‌های قالی بافی در روستاهای شهرستان ریگان اشاره کرد وگفت: تاکنون 3 کارگاه آموزش قالی بافی در روستاهای این شهرستان راه اندازی شده است.
مطهری نیا افزود: آموزش قالی بافی با دارقالی توسط اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ریگان به افراد جویای کار ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: هنرقالی بافی درشهرستان ریگان رو به فراموشی گذارده شده بود و با احیای این کارگاه‌ها مجدداً احیا خواهند شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code