موضوعات
کرمان

نهال‌کاری در بیابان های ریگان

نویسنده:
نهال کاری در 700 هکتار از عرصه‌های بیابانی ریگان در استان کرمان آغاز شد...
1396/07/19
نهال کاری در 700 هکتار از عرصه‌های بیابانی ریگان در استان کرمان آغاز شد.
مدیر پروژه بین المللی جف در استان کرمان در تشریح این خبر به ایسنا گفت: برای نهال کاری در اراضی تخریب یافته ریگان 2/5 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
محمدامین فسیح‌زاده در حاشیه اجرای پروژه نهال کاری در اراضی تخریب شده ریگان افزود: این پروژه در راستای احیای اراضی تخریب یافته و پوشش گیاهی این شهرستان اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: ایجاد بیش از 70 هزار چاله به منظور کشت نهال در 700 هکتار از اراضی بیابانی ریگان در حال انجام است.
مدیر پروژه بین المللی جف در استان کرمان ادامه داد: این طرح به منظور جلوگیری از حرکت شن‌های روان به سمت 14 روستای شهرستان ریگان و جلوگیری از بروز پدیده ریزگردها و حفاظت از جاده ترانزیت ریگان - چابهار از هجوم شن‌های روان در حال اجراست.
فسیح‌زاده افزود: بیش از 6 هزار و 500 کیلومتر لوله گذاری با پیشرفت 80 درصدی به منظور آبرسانی به نهال‌های کشت شده در اراضی بیابانی ریگان در حال انجام است.
وی گفت: بیش از 5 استخر ذخیره آب در عرصه‌های بیابانی ریگان به منظور آبیاری 700 هکتار از اراضی نهال کاری شده ریگان در نظر گرفته شده است.
پروژه بین المللی جف از سال 90 در شهرستان ریگان به منظور اشتغالزایی و بیابان زدایی آغاز شده و در سال 95 نیز اجرای آن در این منطقه به مدت 2 سال دیگر تمدید شد. این پروژه بیش از 80 روستا در شهرستان ریگان را تحت پوشش قرار می‌دهد. ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران ریزگردها و فرسایش بادی در کشور است که تا مرکز استان کرمان 285 کیلومتر فاصله دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code