موضوعات
کرمان

مجورکدو

نویسنده: مهرزاد عبداللهی /خبرنگار استان‌ها
شهرها را که بگردیم، در میان فرهنگ‌های گوناگون، انواع غذاها را می‌بینیم که هر کدام باب طبع و سلیقه مردم آن قوم طبخ می‌شوند. غذاهای شهرهای مختلف، اغلب هم در فرهنگ آن شهر و هم در طبیعتش ریشه دارد و هر کدام از این غذاها طرفداران خاص خودشان را دارد...
1396/06/01
شهرها را که بگردیم، در میان فرهنگ‌های گوناگون، انواع غذاها را می‌بینیم که هر کدام باب طبع و سلیقه مردم آن قوم طبخ می‌شوند. غذاهای شهرهای مختلف، اغلب هم در فرهنگ آن شهر و هم در طبیعتش ریشه دارد و هر کدام از این غذاها طرفداران خاص خودشان را دارد.
یکی غذاهای شمالی می‌پسندد، یکی جنوبی. یکی خوراک اهالی کوهستان را دوست دارد، یکی غذای مردم کویر را. یکی از انواع غذاهای بومی مجور کدو است که بومی کرمان محسوب می‌شود.
برای تهیه این غذا، به 500 گرم کدو، دو عدد تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری آرد گندم، 150 گرم پنیر سفید، سه قاشق روغن مایع، سه قاشق شوید خرد شده و مقادیری نمک و فلفل نیاز داریم. برای درست کردن مجور کدو، اول کدوها را رنده و بعد تخم‌مرغ‌ها را به آن اضافه می‌کنیم.
در ظرفی جداگانه آرد گندم و شوید را مخلوط و به کدوها اضافه می‌کنیم. بعد از این مراحل پنیر رنده شده را هم اضافه می‌کنیم و نمک و فلفل به آن می‌زنیم.
بعد ظرف مناسب فر را با روغن مایع کاملا چرب می‌کنیم و تمام مواد را داخل آن می‌ریزیم و به مدت ۳۰ دقیقه در فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌گذاریم تا روی آن طلایی شود و سپس سرو می‌کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code