موضوعات
کرمان

طعم ملس سلامتی

نویسنده: رضا محبوبی/ خبرنگار استان‌ها
کیوی یکی از پرخاصیت‌ترین میوه‌هاست که عده‌ای می‌گویند ویتامین C موجود در آن از پرتقال هم بیشتر است...
1396/06/07
کیوی یکی از پرخاصیت‌ترین میوه‌هاست که عده‌ای می‌گویند ویتامین C موجود در آن از پرتقال هم بیشتر است.
 این میوه همچنین دارای ویتامین‌ A و E است و منبعی برای پتاسیم، کلسیم و آهن محسوب می‌شود. این میوه می‌تواند برای کسانی که به آناناس حساسیت دارند، حساسیت‌زا باشد.
کیوی خام را نباید با لبنیات استفاده کرد، چرا که ترکیبات آن‌ها با هم سازگار نیست و همراه شدن این دو با هم بوی بدی تولید می‌کند. کیوی از غلظت خون کم می‌کند و به این طریق برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی موثر است.
این میوه همچنین تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است و میوه‌ای مفید برای پیشگیری از سرطان به حساب می‌آید. با کیوی می‌توانید یک نوشیدنی خنک برای روزهای گرم تابستان درست کنید.
این نوشیدنی هم خاصیت آرامبخش دارد، هم خنک‌کننده است و هم ویتامین‌های لازم را به بدن می‌رساند. برای تهیه این نوشیدنی، سه عدد کیوی، یک عدد سیب، یخ و مقداری نعناع لازم است.
کیوی و سیب را خرد کنید و در مخلوط‌كن به صورت پوره درآورید. سپس آن را در ظرف یا لیوان مورد نظر بریزید به آن یخ اضافه کنید و با نعناع تازه تزئین کنید. می‌توانید یخ خرد شده را هم در مخلوط کن با سیب و کیوی مخلوط کنید.
یکی از شهرهایی که محصول کیوی خوبی دارد، تالش است. گفته می‌شود این شهرستان حدود 3 هزار هکتار باغ کیوی دارد و در این باغ‌ها سالانه حدود 70 تا 90 تن کیوی تولید می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مشتریان کیوی تالش، کشورهای حوزه دریای خزر هستند و کیوی به این کشورها صادر می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code