موضوعات
کرمان

دیدار با شازده در میان فواره‌ها

نویسنده: رضا محبوبی/ خبرنگار استان‌ها
استان کرمان، یکی از استان‌های پرجاذبه برای گردشگری محسوب می‌شود. هر چند در فصل تابستان، بسیاری از مناطق این استان، به علت گرمای زیاد برای سفر مناسب نیست، اما این باعث نمی‌شود که خیال سفر به کرمان را برای چند ماه آینده هم در ذهن نپرورانیم. هر چند برخی مناطق این استان، مخصوص سفر و تفرج‌های بهاره و تابستانه هستند...
1396/05/07
استان کرمان، یکی از استان‌های پرجاذبه برای گردشگری محسوب می‌شود. هر چند در فصل تابستان، بسیاری از مناطق این استان، به علت گرمای زیاد برای سفر مناسب نیست، اما این باعث نمی‌شود که خیال سفر به کرمان را برای چند ماه آینده هم در ذهن نپرورانیم. هر چند برخی مناطق این استان، مخصوص سفر و تفرج‌های بهاره و تابستانه هستند.
از جاذبه‌های تاریخی کرمان می‌توان به باغ شازده اشاره کرد. این باغ از زیباترین‌ باغ‌های تاریخی ایران است که در 2 کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان قرار دارد. قدمت این باغ به دوران قاجار می‌رسد و مساحتی بیش از 5 هکتار دارد. در این باغ کوشک‌ها یا عمارت‌هایی زیبا به صورت دو اشکوبه ساخته شده است.
سر در این باغ معماری زیبایی دارد که آن را از باغ‌های ایرانی دیگر متمایز می‌کند. فواره‌ها در طول باغ بسیارند و طراوت و زیبایی خاصی به باغ شازده بخشیده‌اند. فواره‌های زیبای باغ شاهزاده بر اساس اختلاف ارتفاع و نه هیچ نیروی دیگری فعال هستند این باغ هر سال و به ویژه در فصل تابستان و بهار شاهد بازدید تعداد زیادی از گردشگران از نقاط مختلف کشور است که این باغ دیدنی و دلفریب را برای تماشا انتخاب می‌کنند.
واقع شدن منطقه در مسیر عبوری کرمان به بم و در مسیر جاده کهن ابریشم از عواملی است که این محل را برای احداث یک باغ اشرافی مناسب ساخته است. این باغ ابتدا به دستور محمد حسن خان ، سردار ایروانی حاکم وقت کرمان و بنای درون آن بعدا توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله حاکم کرمان طی یازده سال حکمرانی‌اش ساخته شده است. با مرگ او بنا هم ناتمام می‌ماند. اکنون این باغ، محلی برای گشت و گذار وتفرج گردشگران است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code