موضوعات
کرمان

خیابان ‌های رفسنجان، خالی از متکدی می‌شوند

نویسنده:
فرماندار رفسنجان از دستگیری 305 متکدی از ابتدای اجرای طرح جمع‌آوری‌ متکدیان در رفسنجان خبرداد...
1396/05/22
فرماندار رفسنجان از دستگیری 305 متکدی از ابتدای اجرای طرح جمع‌آوری‌ متکدیان در رفسنجان خبرداد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حمید ملانوری اظهار کرد: طرح جمع‌آوری متکدیان، کودکان خیابانی و کار و معتادان در شهرستان رفسنجان هفته چهارم اجرای خود را می‌گذراند که به کمک دستگاه‌ها، نهادها و بخش خصوصی درحال اجراست.  وی بیان کرد: رفسنجان به مأمنی برای این افراد تبدیل شده بود و معضلاتی در شهرستان ایجاد می‌کرد که با تلاش همه ارگان‌ها به نتایج مثبت رسیدیم.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: اگر دنبال اقدامی باشیم تا کمبودها را جبران کنیم، با اتحاد و همدلی و بسیج نیرو امکانات میسر می‌شود.
وی افزود: ستادی برای این طرح نیاز بود که به کمک آموزش و پرورش یک باب مدرسه بلااستفاده تهیه شد و به کمک بهداشت، نیروی انتظامی، شهرداری، کمیته امداد و بهزیستی به اجرای طرح پرداختیم.
ملانوری گفت: متکدیانی که در شهرستان رفسنجان جمع‌آوری می‌شوند، براساس وضعیت و نیازهایشان تفکیک شده و نیازمندان واقعی را شناسایی کردیم تا زیرپوشش نهادهای حمایتی قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: گروه‌هایی دراین متکدیان بودند که درمکان‌هایی نظیراطراف شهربازی ‌مستقرمی‌شدند و روزها به تکدی‌گری می‌پرداختند که طرد شدند.  ملانوری عنوان کرد: ۳۰۵ نفر متکدی جمع‌آوری شدند که در بین آنها کودکان کار، خیابانی، متکدی و ولگرد بود و ۹۰ درصد غیربومی و ۹۸ درصد معتاد به انواع مواد مخدر بودند.
فرماندار رفسنجان با بیان اینکه دو نفر از افراد ‌جمع‌آوری شده شرایط پوشش توسط کمیته امداد و دو نفر شرایط پوشش سازمان بهزیستی را دارد، افزود: پرونده‌های این افراد تشکیل و به ارگان مربوطه معرفی شدند.  ملانوری ادامه داد: معتادانی که شناسایی شدند نیزبه کمپ معرفی و در آنجا به سر می‌برند وآزمایش 3 نفرازبین 5 نفری که مشکوک به اچ‌آی‌وی بودند، مثبت اعلام شده است.  وی با تاکید براینکه این طرح تا پاکسازی کامل شهرادامه دارد، بیان کرد: مردم باید آگاه بوده و دراجرای این طرح همکاری داشته باشند و کمک‌های خود را به نهادهای حمایتی تحویل دهند تا به نیازمندان واقعی برسد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code