موضوعات
کرمان

جاعل هزار چهره در دام قانون

نویسنده:
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری یک جاعل حرفه‌ای در کرمان خبر داد...
1396/07/02
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری یک جاعل حرفه‌ای در کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، علی شفیعی گفت: متهم اقدام به جعل اسناد بانکی و اداری،گواهی پایان تحصیلات، پروانه کسب و فعالیت نمایندگی کرده است.
وی اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی انجام شده از سوی تیم عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان مشخص شد فردی به هویت «م.م» با همدستی دو نفر دیگر اقدام به جعل و کلاهبرداری گسترده در کشور کرده است.
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: با بازرسی منزل تیمی متهم مشخص شد وی به طرز ماهرانه‌ای اقدام به جعل مهر و امضای افراد مختلف از جمله قضات، وکلا، سردفتران، پزشکان متخصص، فرماندهان انتظامی و مسئولان و کارشناسان ادارات کرده است.
شفیعی با بیان این‌که متهم با راه‌اندازی یک موسسه حقوقی واهی و دفتر وکالت قلابی و با دادن وعده‌های توخالی اقدام به اخذ مبالغ کلانی از شهروندان کرده است، گفت: متهم دستگیر شده چند مرتبه با تغییر چهره و ایفای نقش‌های مختلف از جمله وکیل، پزشک و قاضی اقدام به سوء‌استفاده از افراد ناآگاه کرده است.
این مقام قضایی عنوان کرد: دربررسی اسناد جعلی مکشوفه مشخص شد وی اوراق ادارات مختلفی ازجمله شهرداری، ثبت احوال، علوم پزشکی، اقتصاد و دارایی، ثبت اسناد و املاک، سازمان زندان‌ها و کارشناسان رسمی دادگستری را دراستان‌های متعددی ازجمله تهران، کرج، قم، یزد و کرمان جعل کرده است.
وی گفت: فرد دستگیر شده دارای سوابق ومحکومیت‌های متعدد کیفری از جمله حمل ونگهداری موادمخدر، جعل، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و روابط نامشروع است و با عناوین گوناگونی در شبکه‌های مختلف اجتماعی ازجمله تلگرام، میهن‌گرام، موبوگرام و اینستاگرام اقدام به اغفال و اخاذی از دختران و خانم‌های جوان کرده است.
شفیعی با بیان این‌که متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است، گفت: در این رابطه دو نفر از جمله دستیار اول متهم که خانمی به نام «س.م» است نیز دستگیر شده است و در این رابطه یک دفتر کار به همراه یک واحد مسکونی پلمب و همچنین یک دستگاه رایانه، لپ‌تاپ، تبلت، پرینتر و تعدادی تلفن همراه به همراه سایر لوازم و دستگاه‌های دیگر توقیف شده است.

انهدام باند جعل مدارک دولتی در بندرعباس
سرپرست پلیس آگاهی هرمزگان از دستگیری و انهدام باند 4نفره جعل مدارک دولتی در بندرعباس خبر داد.
به گزارش فارس، عبدالمجید کرمی اظهار کرد: این افراد مدارک جعلی دولتی و سربرگ‌های دولتی و مهر دستگاه‌ها و ادارات مختلف استان هرمزگان را جعل کرده و از آنها در مسیر انجام اقدامات بزهکارانه استفاده می‌کرده‌اند.
سرپرست پلیس آگاهی هرمزگان با بیان این که تحقیق جهت شناسایی سایر استفاده کنندگان از مدارک جعلی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: افراد دستگیرشده درشهربندرعباس اقدام به کلاهبرداری می‌کرده‌اند که پرونده آنها دراین زمینه نیز درحال تکمیل است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code