موضوعات
کرمان

تولید آزمایشی کارخانه فولاد کرمان

نویسنده:
تولید آزمایشی کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان کرمان با ۵۰‌درصد تولید اسمی خود در حال انجام است...
1396/07/02
 تولید آزمایشی کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان کرمان با ۵۰‌درصد تولید اسمی خود در حال انجام است.
به گزارش ایلنا، علی بابایی سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان از مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان کرمان و پروژه‌های صنعتی و معدنی این مجتمع بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت.
در این بازدید محمدرضا خسروی‌راد مدیر‌عامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با ارائه گزارشی از وضعیت پروژه‌های در حال احداث در این مجتمع صنعتی و معدنی اظهار‌کرد: تولید آزمایشی کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان کرمان با 50‌درصد تولید اسمی خود در حال انجام است.
وی با اشاره به این‌که از مزیت‌های این مجتمع کاهش مصرف انرژی و کاهش فوق‌العاده مصرف آب است، گفت: کارخانه گندله‌سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن از سال 92 عملیات اجرایی آن شروع شده و در خرداد‌ماه 96 راه‌اندازی آزمایشی شده است.
مدیر‌عامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با بیان این‌که این پروژه در حال حاضر با 50 درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کند و تا یک ماه آینده به ظرفیت اصلی خود می‌رسد افزود: محصول آن به بزرگترین کارخانجات تولید فولاد در کشور ارسال شده و همه با اشتیاق این محصول را مصرف می‌کنند.
وی ازبهره‌برداری ازخط ریلی راه‌آهن دراین مجتمع خبرداد وخاطر‌نشان کرد: این شرکت یکی از 14 شرکت زیر‌مجموعه هلدینگ خاورمیانه یعنی میدکو است و ماموریت آن ایجاد کارخانه‌های تولید گندله، آهن اسفنجی و فولاد است.
خسروی‌راد با بیان این‌که حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه 4 هزار میلیارد تومان است که حدود 3 هزار میلیارد تومان آن صرف پروژه‌های زیرساختی می‌شود گفت: با بهره‌برداری کامل از پروژه حدود 2 هزار نفر به‌صورت مستقیم و 20 هزار نفر به‌صورت غیر‌مستقیم صاحب شغل می‌شوند.
وی با اشاره به این‌که فضای سبز اطراف کارخانه در فاز اول هزار متر مربع و در فاز بعدی 120 هکتار با همکاری محیط زیست در حال انجام است افزود: خطوط انتقال گاز 6 اینچ کارخانه به بهره‌برداری رسیده و خط انتقال گاز30 اینچ نیز با مشارکت اداره گازدرحال احداث است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code