موضوعات
کرمان

توقف حاشیه نشینی در کرمان

نویسنده:
پیشرفت حاشیه نشینی در کرمان متوقف شده است...
1396/06/06
 پیشرفت حاشیه نشینی در کرمان متوقف شده است.
فرماندار کرمان با اشاره به خدمات چهار ساله دولت تدبیر و امید در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در این شهرستان گفت: امروز با اقدامات توسعه‌ای جلوی پیشرفت حاشیه نشینی در شهر کرمان گرفته شده و حتی شاهد مهاجرت معکوس هستیم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدعلی توحیدی افزود: امروز حاشیه نشینی در شهر کرمان متوقف، حاشیه‌های شهر کرمان ساماندهی و جلوی پیشرفت حاشیه نشینی گرفته شده است.
وی با بیان این‌که 15 میلیارد تومان در زمینه حوزه عمران روستایی کرمان طی سال گذشته هزینه شده است ادامه داد: امروز فاصله بین خدمات شهری و روستاها در زمینه آب، برق و ارتباطات کاهش یافته و 95 درصد جمعیت این شهرستان از گاز برخوردار هستند.
توحیدی گفت: هفته دولت سال جاری 24 طرح با اعتبار 718 میلیارد تومان به بهره‌برداری یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که پروژه فرآلیاژ، فولاد بوتیای ایرانیان از جمله این طرح‌ها است.
وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال براساس آمار سال گذشته هشت هزار و 801 نفر در کاریابی‌های شهر کرمان ثبت نام کرده‌‌اند و پنج هزار و 56 نفر این افراد مشغول به کار شده اند.
فرماندار کرمان با اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان کرمان گفت: اقداماتی در راستای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری از جمله احداث اقامتگاه‌های بوم گردی انجام و موجب جذب گردشگر خارجی شده است و در سال‌های آینده ثمره این اقدامات در شهرستان کرمان مشاهده می‌شود. وی افزود: نیروگاه بزرگ انرژی خورشیدی 20 مگاواتی بدون هیچ آلودگی در ماهان کرمان ساخته شده و این در حالی است که 7/5مگاوات مصرف برق شهر ماهان است لذا این نیروگاه می‌تواند سه برابر برقمورد نیاز شهر ماهان را تامین کند. توحیدی همچنین از روند صعودی شاخص‌های امنیتی در شهرستان کرمان خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته هیچ یک از کنسرت‌ها در کرمان لغو نشده و هیچ حواشی نداشتند و سخنرانی‌های سیاسی و انتخاباتی با هماهنگی دستگاه‌ها به خوبی برگزار شده است.
وی به اقدامات اشتغالزایی در شهداد کرمان نیز اشاره کرد و گفت: جوانان جویای کار در شهداد می‌توانند با ثبت نام در سایت یا مراجعه به بخشداری شهداد عملیات ثبت نام خود را انجام دهند و مشغول به کار شوند.
فرماندار کرمان به اقدامات توسعه‌ای معین اقتصادی گلباف کرمان نیز اشاره کرد و افزود: 140 نفر با همت بانک رسالت در گلباف مشغول به کار شدند و امروز دارای درآمد قابل توجهی هستند.
وی اضافه کرد: توسعه متوازن و توجه بیشتر به مرکز استان کرمان منجر به توسعه کل استان می‌شود از سیاست‌های کلان استاندار کرمان است.
توحیدی به اقدامات عمران شهری در دولت یازدهم و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اشاره کرد و گفت: در چهار سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان افتاده و شهرداری کرمان در اقتصاد مقاومتی فعال و پیش قدم بوده است.
وی با بیان این‌که شهرداری کرمان با اجرای اقتصاد مقاومتی 45 میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی در شهر کرمان کرده است افزود: 2 هزار میلیارد تومان پروژه در این شهر در حال اجرا است که پروژه صاروج پارس، بدنه سازی و بازسازی بازار بزرگ کرمان، بازگشایی معبر گلبازخان، کف سازی میدان ارگ، بدنه سازی خیابان شریعتی، تقاطع‌های غیر همسطح، احداث 29 بوستان و تله کابین از جمله این اقدامات است.
فرماندار کرمان افزود: طرح‌های بزرگی در شهر کرمان آغاز شده است و شورای اسلامی پنجم شهر باید بدانند که این پروژه‌ها جزو ملزومات عمران شهری هستند، لذا نباید حتی یک لحظه متوقف شوند تا منفعت آن نصیب همه شهروندان شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code