موضوعات
کرمان

توسعه پایدار نظام روستایی در کرمان

نویسنده:
مدیر‌کل بنیاد مسکن کرمان ازبرنامه‌ریزی برای اجرای طرح توسعه پایدار نظام روستایی در این استان خبرداد. به گزارش ایرنا، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد گفت: دولت به توسعه روستایی اهمیت می‌دهد و روستای ده‌زیار به‌عنوان روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغال خانگی موفق عمل کرده است...
1396/06/08
مدیر‌کل بنیاد مسکن کرمان ازبرنامه‌ریزی برای اجرای طرح توسعه پایدار نظام روستایی در این استان خبرداد. به گزارش ایرنا، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد گفت: دولت به توسعه روستایی اهمیت می‌دهد و روستای ده‌زیار به‌عنوان روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغال خانگی موفق عمل کرده است.
وی ادامه داد: طرح توسعه پایدار نظام روستایی در استان ورد حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور قرار گرفته است.
مدیر‌کل بنیاد مسکن استان کرمان با بیان این‌که در یکسال گذشته طرح هادی حدود 300 روستا در سراسر استان کرمان تهیه شده است افزود: تا پایان هفته جاری و به مناسبت هفته دولت 120 طرح هادی روستایی افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به این‌که به‌طور متوسط سالی 4 هزار واحد مسکونی روستایی در استان کرمان تکمیل می‌شود خاطر‌نشان کرد: در بحث خانه‌های سیل‌زده شهرستان رابر تاکنون 600 واحد مسکونی احداث و تکمیل شده است.
سلطانی‌نژاد با بیان این‌که در بحث اشتغال روستایی نیز وارد شده‌ایم گفت: برای ایجاد حدود 3 هزارشغل روستایی دراستان کرمان کمک می‌کنیم و دولت به توسعه روستایی بسیار اهمیت می‌دهد.
وی افزود: با اقدامات انجام شده در روستاها برگشت‌پذری به روستاها را شاهد هستیم.
مدیر‌کل بنیاد مسکن استان کرمان با بیان این‌که زیرساخت‌های اجرای مسکن اجتماعی در استان کرمان فراهم است تصریح کرد: آئین‌نامه این طرح در حال نهایی شدن است و به نظر می‌رسد امسال مسکن اجتماعی در کشور و استان کرمان قطعی شود.
وی با بیان این‌که بد‌مسکنی در استان کرمان نیز وجود دارد گفت: بد‌مسکنی به مسکنی گفته می‌شود که همه نیازهای یک خانواده را تامین نکند و نبود فضای کافی برای زندگی و همچنین نبود امکانات رفاهی از نشانه‌های بد‌مسکنی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code