موضوعات
کرمان

آموزش حمل و نقل در جیرفت

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان از امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی رشته حمل و نقل در جیرفت خبر داد...
1396/05/11
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان از امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی رشته حمل و نقل در جیرفت خبر داد. به گزارش ایسنا، مسعود جمیلی درحاشیه امضای تفاهم نامه راه‌اندازی رشته حمل ونقل در جیرفت گفت: تفاهم نامه همکاری بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان و مدیریت آموزش و پرورش جیرفت منعقد شد و در سال تحصیلی جدید شاهد پذیرش دانش آموزان در رشته حمل ونقل خواهیم بود.
وی با بیان این‌که آموزش و پرورش نیروی انسانی متخصص و کارآمد از نیازهای حوزه حمل ونقل به ویژه در جنوب استان است، افزود: یکی از زیرساخت‌های مناسب برای پرورش نیروهای متخصص، مدارس فنی و حرفه ای هستند که زمینه مناسبی برای ورود به حوزه دانشگاهی نیز محسوب می‌شود.

توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل
وی ازجنوب استان کرمان به عنوان منطقه‌ای مستعد برای توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل نام برد وگفت: 103 شرکت و موسسه حمل ونقل بارو سافردرجنوب استان فعال است که با توجه ویژه دولت به بخش خصوصی زمینه مناسبی برای ورود دانش آموختگان رشته‌های حمل ونقل و راهداری به بازار کار وجود دارد.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان با اشاره به کار خوب صورت گرفته برای راه اندازی و فعال شدن رشته حمل ونقل بعنوان دومین شهر در کشور در شهرستان جیرفت و جنوب استان کرمان از آمادگی این اداره کل برای تقویت راه اندازی این رشته در شهرستان جیرفت خبر داد وافزود: از تمامی ظرفیت مجموعه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان و بخش خصوصی برای کمک به فعال شدن رشته حمل ونقل استفاده خواهیم کرد.

تقویت آموزش‌های فنی و حرفه ای
دراین نشست علی‌نژاد، معاون دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش هم گفت: شهرستان جیرفت به عنوان دومین منطقه یا شهرستان در کشوراست که برای راه اندازی رشته حمل ونقل تفاهم نامه را امضا کرده ایم. توسعه و تقویت آموزش‌های فنی و حرفه ای رویکرد اصلی و کلان وزارت آموزش و پرورش است.
وی بیان کرد: این رشته در راستای سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و فرمایش مقام معظم رهبری در توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و سیاست اشتغال‌زایی و ارتباط بین آموزش‌وپرورش و بازار کار با اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان منعقد شد.
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جیرفت هم در این نشست با تقدیر از مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان در مشارکت، اجرا و راه‌اندازی این رشته، گفت: با این تعامل سازنده خوش بین هستیم تحول خوبی در حوزه تعلیم و آموزش دانش آموزان حوزه حمل ونقل ایجاد خواهد شد.
احمد اسکندری نسب گفت: تمام زیرساخت‌های آموزشی این رشته در تفاهم نامه دیده شده است که با توجه به پای کار بودن اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان از سال تحصیلی جدید اقدام به جذب دانش آموز در این رشته خواهیم کرد.
وی از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در رشته حمل ونقل خواست برای دریافت مشاوره لازم به معاونت متوسطه و فنی و حرفه ای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جیرفت مراجعه کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code