موضوعات
کرمان

افتتاح گلخانه تولید نشا در کرمان

نویسنده:
نخستین گلخانه تولید نشاء جنوب کرمان در روستای باقرآباد جیرفت افتتاح شد...
1396/06/08
 نخستین گلخانه تولید نشاء جنوب کرمان در روستای باقرآباد جیرفت افتتاح شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار کرد: این گلخانه جز معدود گلخانه‌های ایران است و صرفه‌جویی بی‌نظیری در مصرف آب دارد.
یعقوب موسوی با بیان این‌که در این گلخانه تلفات نشاء به حداقل می‌رسد عنوان کرد: محصولات این مجموعه بسیار پیش رس‌تر از سایر گلخانه‌ها هستند.
وی با تأکید بر این‌که بهترین گلخانه‌داران ایران در این مجموعه همکاری داشته‌اند، تصریح کرد: هزینه تولید نشاء در این گلخانه بسیار پایین است و محصولات این مجموعه با برنامه‌ریزی انجام شده به خارج از کشور صادر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان محصولات نشا این گلخانه را بادمجان، فلفل، گوجه و خیار برشمرد و گفت: در صورت تکمیل تمامی امکانات، همه محصولاتی که قابل نشا باشند در این مجموعه انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که طراحی این مجموعه کاملا ایرانی است، بیان کرد: این گلخانه با بروزترین امکانات روز دنیا اجرا شده است.
موسوی با بیان این‌که در ساخت این مجموعه از تسهیلات توسعه ملی استفاده شده است، تصریح کرد: برای ساخت این مجموعه 300 میلیون تومان تسهیلات دریافت شده و 150 میلیون نیز آورده شخصی بوده است.
وی با اشاره به این‌که بزودی یک بذرکار تمام اتوماتیک برای این گلخانه خریداری می‌شود افزود: برای تکمیل سایر قسمت‌های این گلخانه به 300 میلیون تومان پول نیاز است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: این گلخانه با سه هزار مترمربع زیر بنا برای اولین بار در جنوب کرمان راه‌اندازی شده است و بیش از 20 نفر اشتغالزایی دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code