موضوعات
کرمان

آسیب زلزله به قنات‌های کرمان

نویسنده:
زلزله به قنات‌های منطقه هجدک کرمان آسیب وارد کرد...
1396/07/04
زلزله به قنات‌های منطقه هجدک کرمان آسیب وارد کرد.
سیدمصطفی آیت الهی موسوی سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان درباره شناسایی 14 گسل در اطراف شهرستان کرمان به ایسنا گفت: یک تیم از مرکز زمین شناسی و دوستان راه و شهرسازی در حال کار و شناسایی گسل‌های اطراف کرمان هستند و این مواردی که شناسایی شده، گسل‌هایی است که زاییده گسل‌های اصلی ما هستند و اخیرا فعالیتی نداشته‌اند.
وی درباره آخرین وضعیت منطقه هجدک شهرستان راور و خسارات زمین لرزه‌های روزهای اخیر در منطقه اظهار کرد: منازل مردم دچار خسارت نشده و تنها ترک‌های جزئی بود که با فرمانداری شهرستان برای در اختیار قرار دادن وام‌هایی هماهنگی انجام شده است.
موسوی با بیان این‌که مشکل به وجود آمده در زمینه قنات‌های منطقه است وبه دلیل این‌که درعمق بوده، قنات‌ها ومادرچاه‌ها ریزش کرده و هنوز برآورد دقیقی از خسارات وارده صورت نگرفته است، تصریح کرد: البته برای حل مشکل قنوات و چاه‌های آب قراراست با همکاری جهاد کشاورزی و فرمانداری کار انجام و مشکل حل شود.
جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: زمین لرزه‌های چند روز اخیر در منطقه هجدک خسارت سنگینی نداشته و امیدواریم با پشتکار دستگاه‌های اجرایی وقوع مشکلات کنونی را نیز به حداقل برسانیم.
موسوی با بیان این‌که گسل‌های منتج به زلزله هجدک از قبل وجود داشته اما به دلیل عدم مطالعه دقیق، شناسایی نشده بود، تصریح کرد: باید محدوده این گسل‌ها و محدوده اثر آنها مشخص و حریم برای آنها در نظر گرفته شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code