موضوعات
زنجان

700 زندانی در آزمون دوره‌های حرفه‌آموزی

نویسنده:
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان از برگزاری آزمون دوره‌های حرفه‌آموزی برای 700 زندانی خبر داد و گفت: از این تعداد 488 نفر در آزمون قبول شدند...
1396/09/07
 مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان از برگزاری آزمون دوره‌های حرفه‌آموزی برای 700 زندانی خبر داد و گفت: از این تعداد 488 نفر در آزمون قبول شدند.
به گزارش فارس «علاء‌الدین کریمی» اظهار کرد: یکی از موضوعات مورد توجه اداره کل زندان‌های استان بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه است.
وی یکی از اهداف سیاست‌های اصلاحی و تربیتی سازمان را بازسازی شخصیت و اجتماع‌پذیری افراد زندانی دانست و گفت: کمک به احیای زندگی شرافتمندانه و افزایش مهارت‌های اساسی زندگی این افراد از دیگر موضوعات مهم و مورد توجه مسئولان است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان با اشاره به برنامه‌های حرفه‌آموزی اداره کل زندان‌ها بیان کرد: اشتغال به‌عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در زندگی فردی و اجتماعی مطرح است و نداشتن شغل مناسب و فقر مالی یکی از عوامل ارتکاب جرم محسوب می‌شود.
کریمی با اشاره به اینکه اداره کل زندان‌ها، علاوه بر تلاش جدی برای ایجاد اشتغال مولد و زودبازده در داخل زندان‌ها، در راستای بهره‌گیری از تخصص افراد و ایجاد زمینه استقلال مالی آنها پس از آزادی نیز تلاش می‌کند، افزود: در همین بخش طی روزهای گذشته آزمون فنی و حرفه‌ای برای 700 نفر از زندانیانی که در دوره‌های آموزشی مربوط شرکت کرده بودند، برگزار شد.
وی گفت: رشته‌های آزمون شامل تعمیر دینام و استارت خودرو، نقاشی روی چرم و پارچه، تعمیر اتومبیل‌های گازسوز، دوخت مانتو، ملیله‌کاری روی نقره و معرق‌کاری، تعمیر آبگرمکن دیواری، سیم‌کشی ساختمان، تعمیر اتومبیل‌های بنزینی، برق‌کاری ساختمان، تعمیر موتور و گیربکس، پیرایش مردانه و زنانه، قالیبافی، جوشکاری، ساخت در و پنجره پروفیل و نیز شلواردوزی بوده است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان با بیان اینکه امسال 50 دوره حرفه‌آموزی برای زندانیان زنجانی برگزار شده است، اضافه کرد: پس از برگزاری آزمون در این رشته‌ها 488 نفر موفق به کسب حد نصاب لازم شدند و گواهینامه استاندارد آموزش فنی و حرفه‌ای به آنها اعطا شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code