موضوعات
زنجان

۲۲۶ طرح بهداشتی و درمانی در زنجان

نویسنده:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان ۲۲۶ طرح بهداشتی و درمانی در دست اجرا دارد...
1395/11/10
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان ۲۲۶ طرح بهداشتی و درمانی در دست اجرا دارد.
به گزارش مهر«محمد رضا صائینی» افزود: اجرای این ۲۲۶ طرح از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی در راستای اجرای تحول نظام سلامت است و اجرای این طرح‌ها در حال حاضربه خوبی صورت می‌گیرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: ۷۵ درصد این طرح‌ها در مدت یک سال و ۲۵ درصد از کارها هم در سه سال تمام خواهد شد تا شهروندان زنجانی بهتر بتوانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
صائینی تأکید کرد: در دهه فجر در شهرک‌های گلشهر کاظمیه، شهرک غرب، زیبا شهر و امیر کبیر مرکز نظام جامع شهری به بهره برداری می‌رسد و خدمات درمانی و بهداشتی در این مناطق تقویت می‌شود.
وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر با اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایتمندی مردم از سیستم پزشکی بیشتر شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یادآورشد: سن امید به زندگی در استان قبل از انقلاب ۵۲ سال بود ولی امروز افزایش خوبی داشته و این نشان‌دهنده ارتقای بهداشت در میان مردم است.
صائینی گفت: با توسعه سبک زندگی اسلامی و تغذیه اسلامی امید به زندگی افزایش می‌یابد و باید به این موضوع بیش از پیش توجه شود.
وی ادامه داد: بررسی‌ها و تجربه‌ها نشان می‌دهد گرایش افراد به سمت مصرف غذاهای سالم و طبیعی و جلوگیری از مصرف فست فودها باعث افزایش میانگین طول عمر و امید به زندگی در جامعه می‌شود که مسلما رسانه‌ها می‌توانند در ترویج مصرف غذاهای سالم و طبیعی بین مردم تأثیر بسیار خوبی داشته باشند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان اشاره کرد و افزود: این طرح در استان به خوبی اجرا شده و توفیقات خوبی هم داشته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code