موضوعات
زنجان

یلدا نیامده، قیمت پرتقال دو برابر شد

نویسنده:
با فرا رسیدن فصل سرما، میوه مورد نیاز استان از جنوب و شمال کشور تأمین می‌شود؛ موضوعی که قیمت این محصولات را دستخوش تغییراتی کرده است و باعث افزایش 50 درصدی قیمت پرتقال شده است...
1396/09/14
با فرا رسیدن فصل سرما، میوه مورد نیاز استان از جنوب و شمال کشور تأمین می‌شود؛ موضوعی که قیمت این محصولات را دستخوش تغییراتی کرده است و   باعث افزایش 50 درصدی قیمت پرتقال شده است.
به گزارش فارس ، بررسی‌ها از بازار میوه، افزایش قیمت چند برابری انواع صیفی از جمله گوجه، خیار و پرتقال را نشان می‌دهد که در این میان قیمت 6 هزار تومانی پرتقال بیش از دیگر میوه ه‌ها به چشم می‌آید.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان اظهار کرد: با توجه به اینکه همواره در این موقع از سال محصولات استان به پایان می‌رسد و نیاز استان از شمال یا جنوب کشور تأمین می‌شود، رو شاهد افزایش قیمت هستیم.
«سیدمرتضی هاشمی» با اشاره به اینکه بیشتر محصولات موجود در بازار میوه و تره‌بار زنجان اکثراً برای شمال و جنوب کشور است، افزود: گوجه از جمله صیفی‌جات مهمی است که قیمت آن در این بازه زمانی از سال افزایش چشمگیری داشته و تا 3 هزار و 500 تومان رسیده است.
وی با اشاره به برخی از قیمت‌های موجود در بازار میوه و تره‌بار،اضافه کرد: در حال حاضر قیمت پرتقال بسته به کیفیت آن از 2 هزار و 500 تومان تا 6 هزار تومان متغیر است  .
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بارفروشان  زنجان با بیان اینکه قیمت پرتقال در این بازه زمانی تا 50 درصد افزایش داشته است،  عنوان کرد: احتمال افزایش قیمت بیش از این نیز وجود دارد.
هاشمی با بیان اینکه قیمت تامسون نیز پرتقال هزار و 500 تومان تا 2 هزار و 500 تومان متغیر است، افزود: در حال حاضر قیمت نارنگی نیز 3 هزار و 500 تومان است.
وی با بیان اینکه قیمت سیب قرمز از هزار تومان تا 2 هزار تومان بنا به کیفیت آن متغیر است، اضافه کرد: قیمت سیب سفید 3 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بارفروشان  زنجان در ادامه قیمت فلفل دلمه‌ای و پیاز را به ترتیب هزار و هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: قیمت سیب‌زمینی نیز 700 تا 800 تومان است.
هاشمی در ادامه قیمت بادمجان را هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هویج فرنگی نیز 700 تا هزار تومان و سبزی خوردنی نیز هزار و 700 تومان است.
وی با اشاره به اینکه به پایان رسیدن محصول استان موجب افزایش قیمت برخی از محصولات شده است، گفت: قیمت پرتقال و گوجه فرنگی افزایش بسیاری داشته و تقریباً 50 درصد بوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code