موضوعات
زنجان

کمک‌هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی

نویسنده:
بیش از 512میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به 195 زوج تحت حمایت کمیته امداد استان در 6ماهه نخست امسال پرداخت‌ شده است...
1396/07/19
بیش از 512میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به 195 زوج تحت حمایت کمیته امداد استان در 6ماهه نخست امسال پرداخت‌ شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان «هدایت صفری»  مدیرکل کمیته امداد استان از ارائه 195 مورد کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد در 6ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: بیش از 512میلیون تومان به‌منظور کمک به تأمین جهیزیه و به‌عنوان هدیه ازدواج به زوج‌های نیازمند تحت حمایت پرداخت‌ شده است.
وی با بیان اینکه از مجموع کمک‌هزینه ازدواج پرداختی به جامعه هدف کمیته امداد استان حدود 150میلیون تومان از محل منابع داخلی این نهاد تأمین‌ شده است، افزود: بیش از 326 میلیون تومان نیز از محل کمک‌های مردمی در قالب کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند در این مدت پرداخت شده است.
صفری ادامه داد: در 6ماهه نخست امسال برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت 36 میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه از محل صندوق امداد ولایت پرداخت ‌شده است.
وی با بیان اینکه در کنار پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت کمیته امداد، خدمات مشاوره‌ای نیز برای پایداری ازدواج از سوی این نهاد برای زوج‌های جوان ارائه می‌شود، ادامه داد: با هدف تحکیم نهاد خانواده و توجه به ابعاد معنوی جامعه هدف، دوره‌های آموزشی متناسب با گروه‌های هدف در قالب آیین همسرداری و فرزندپروری برای زوج‌های جوان تحت حمایت برگزار می‌شود.
صفری بیان کرد: خدمات مشاوره‌ای ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت و دوره‌های آموزشی برگزارشده برای زوج‌های جوان موجب می‌شود ازدواج‌های صورت‌گرفته در بین جامعه هدف کمیته امداد پایداری زیادی داشته باشد .
مدیرکل کمیته امداد استان اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با زمینه‌سازی برای افزایش مشارکت خیران در تأمین کمک‌هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند، تعداد افرادی که برای دریافت کمک‌هزینه ازدواج از این نهاد در نوبت هستند به صفر برسد.
وی با دعوت از خیران و مؤسسات خیریه فعال در این بخش برای کمک به تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند ادامه داد: خیران زنجانی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و یا شماره‌گیری #024*8877* از طریق تلفن همراه در تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان مشارکت کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code