موضوعات
زنجان

کاهش درآمد شهرداری از محل ارزش افزوده

نویسنده:
طی 4 ماه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته درآمدهای شهرداری زنجان از محل ارزش افزوده ۴۰ درصد کاهش داشته است...
1395/05/06
طی 4 ماه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته درآمدهای شهرداری زنجان از محل ارزش افزوده ۴۰ درصد کاهش داشته است.
شهردار زنجان گفت: این کاهش اعتبار موجب تاثیر منفی در عملکرد شهرداری و پیشرفت پروژه ها شده است.
به گزارش مهر «حبیب ملائی یگانه» در نشست با خبرنگاران افزود: در این تنگنای اعتبار، شهرداری زنجان همه تلاش خود را برای پیشبرد امور انجام داده اما انتظار می رود اعتبارات پیش بینی شده از بخش دولتی برای کمک به شهرداری اختصاص یابد و از مسئولان استانی و امور مالیاتی در این خصوص درخواست مساعدت داریم.
ملائی یگانه به درآمدهای ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی در سطح شهر زنجان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته وصول درآمدها از این بخش ۲۲ میلیارد تومان بود که مطابق قانون باید ۶۰ درصد آن به شهرداری اختصاص پیدا می کرد.
وی اضافه کرد: از میزان واقعی تخصیص در این بخش فقط ۷۰۰ میلیون تومان به شهرداری تخصیص داده شده است و در برخی موارد مبالغ دیه هایی که پرداخت آن توسط مسئولان بر عهده شهرداری گذاشته می شود بسیاری از درآمدهای این بخش را از بین می برد. یگانه به کمک های دولتی به سازمان اتوبوسرانی اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه نخست سال گذشته و 4ماه امسال هیچ مبلغ یارانه ای از سازمان شهرداری ها و وزارت کشور به سازمان اتوبوسرانی شهرداری زنجان اختصاص پیدا نکرده است.
شهردار از تولید و پخش ۴۲ هزار تن آسفالت در شهر خبر داد و گفت: این میزان آسفالت در شهر تا پایان تابستان و اوایل پاییز پخش می شود. وی از اجرای ۱۳ هزار مترمربع پیاده رو سازی در شهر خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱ کیلومتر جدول گذاری در شهر زنجان انجام شده است. یگانه همچنین از تعریف ۱۰ پروژه شاخص شهرداری زنجان برای امسال خبر داد و گفت: تکمیل و آغاز پروژه های مهمی در شهر در دستور کار قرار دارد. شهردار به پروژه تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و افزود: این پروژه مطابق با برنامه زمان بندی شده پیش می رود که البته کمی نسبت به برنامه عقب است و تذکرات و تاکیدات لازم به مجری ابلاغ شده است و تاکنون شهرداری از اعتبارات داخلی خود پروژه را جلو برده و این در حالی است که تعهدات استانداری و اداره کل راه و شهرسازی پرداخت نشده است. ملائی یگانه از آغاز به کار پارکینگ طبقاتی سعدی نیز خبر داد و اظهار داشت: مجری این پروژه یک شرکت بومی است. همچنین مرکز کنترل ترافیک شهرداری زنجان امسال با ۴۰ درصد پیشرفت در دستور کار برای تکمیل است.  
وی همچنین احداث سالن ورزشی و مدیریت بحران پارک بانوان، بازگشایی محورهای داخلی و حاشیه پادگان و بازگشایی خیابان زینبیه غربی را از مهم ترین پروژه های در دستور کار شهرداری زنجان برای بهره برداری در سال جاری برشمرد.
مشروح کامل این نشست در مورد جزئیات پروژه های نیمه تمام ، مراحل پیشرفت و زمان‌بندی آنها را در شماره بعدی روزنامه همشهری زنجان بخوانید.

مهار آتش در منطقه «چفتان»
«خلیل آقاجانلو» سرپرست منابع طبیعی استان از اطفای حریق پس از تلاش بی‌وقفه ۳ ساعته نیروهای یگان حفاظت و جمعیت هلال احمر در منطقه صعبالعبور «چفتان» واقع در شهرستان طارم خبر داد. به گزارش تسنیم، آتش‌سوزی در اراضی ملی این منطقه ساعت 12 ظهر دوشنبه چهارم مرداد آغاز شده بود که راس ساعت 15 همان‌روز با تلاش بی‌وقفه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و جمعیت هلال احمر اطفا شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code